Winter is coming!

Winter is coming!

Přichází zima. Respektive, už je tu. Kalendáře se nám sice snaží namluvit, že až 21. prosince, nicméně to nic nemění na tom, že venku JE ZIMA. Období krátkých rukávů i nohavic je nenávratně pryč a nám nezbývá, než se smířit s faktem, že po několik následujících měsíců budeme z domu vycházet zabalení v kopě oblečení.


Aby však tento článek nezpůsobil „zimní depresi“, podívejme se, jaká děsivá čísla ukazují historická měření v zimním období na našem území. Aneb, neklesejte na mysli, protože: „Vždycky může být hůř...

Za nejdelší a nejstudenější zimu posledního tisíciletí je považována zima 1739/1740. V roce 1740 nastoupila v tehdejším Rakousku-Uhersku na trůn Marie Terezie a ujala se tak pěkně promrzlého trůnu. Zima tehdy trvala od září 1739 až do dubna 1740. Znamená to tedy dlouhých 8 měsíců. Doufejme, že toto nás letos ani v následujících letech nečeká.

Jaká bude letošní zima, si pořádně netroufají odhadovat ani meteorologové, protože globální oteplování se jejich předpovědím již několik roků jen směje. Můžeme však doufat, že rekord z února roku 1929 nepřekoná. V tomto roce bylo totiž naměřeno v Litvínovicích u Českých Budějovic -42,2°C. A tak až mrazy udeří, nezoufejte a myslete na to, že „bylo hůř“.

Každý, kdo sleduje Game of Thrones ví, co znamená pro Zimohrad a Sever, když se řekne, že přichází zima. Ať už zimu a sníh vyhlížíte s nedočkavostí dítěte, nebo naopak se nemůžete dočkat jejího konce ještě dříve, než opravdu začne, jedno je jasné: Přichází.

Se zimou je spojen i náš design „Winter is coming“, který můžete nalézt na plátěné tašce, vinylových hodinách a také na peckových náušnicích. Vhodným „zimním“ doplňkem je i taška Dafné se sobím motivem. Pokud jste se však rozhodli zimu bojkotovat, pak můžete nechat váš outfit rozkvést díky květinovým taškám Dafné letní květy nebo Dafné modré květy.

Tak jako tak, zima je tu a s ní i blížící se Vánoce a proto neváhejte a navštivte nás na 12. Factory Fashion Marketu v Brně. Letos nese motto: “Winter is coming”.