TROCHU POZDNÍ OHLÉDNUTÍ ZA ČERVNOVÝM FACTORY FASHION MARKETEM

TROCHU POZDNÍ OHLÉDNUTÍ ZA ČERVNOVÝM FACTORY FASHION MARKETEM

Tak máme za sebou další díl festivalu nezávislé módy z produkce dělohy LoveMusic. Jedno z jejích nejúspěšnějších děťátek si tentokrát dalo za cíl umlčet hlasy českých mužů, kteří měli roupy k výběru věcí pro pány na minulých Factory Fashion Marketech. A samozřejmě měli pravdu - nabídka pro silnější, odvážnější a rychlejší pohlaví byla neúměrná poptávce, proto jsme apelovali na tvůrce, ať se to alespoň pokusí změnit. Tak co chlapi, povedlo se jim to? Budeme rádi, když na náš fb budete jakkoliv reagovat na toto téma.


Ale teď už k samotnému průběhu akce - nikdo se nepopral, nikdo neotěhotněl, všichni přijeli a zdárně zase odjeli (to znamená, že si vydělali minimálně na benzín), takže akci hodnotíme jako velmi zdařilou. Sice jste trochu opomenuli čtvrtek, jakožto první prodejní den, ale věříme, že se z té chyby pro příště poučíte. Program byl totiž parádní - brněnská návrhářka Žiži Kubešová poprvé uvedla svou novou videopřehlídku. K vidění byla spousta snových kostýmů, které, jak jsme se později přesvědčili, vypadají přímo královsky i ve skutečnosti. Každému, kdo chce vypadat jako chodící umělecké dílo, vřele doporučujeme.

Pátek vás rozproudil nejvíc, a bodejď by né, když na programu byly přehlídky Laary Faary, Eatme, PlazmaLab a Lovemusic. Určitě vás přilákali i exkluzivní modelky a modelové, které si nevybíráme v katalogu módních agentur, ale jsou to lidi jako my nebo vy, každý trochu jiný, něčím zvláštní. A protože je dobře známe, snažíme se je obléknout do toho, co jim sluší a podtrhuje jejich krásy tělesné i duševní ( když víme, že modelka má pěkná prsa, napasujeme ji do sáčka). Bohužel, páteční večer se musel obejít bez Perverse Reverse párty, která musela být zrušena z „hygienických důvodů“. To ovšem na listopadovém FFM napravíme tak, že párty bude ještě mnohem lepší a zajímavější.

Nejinak tomu bylo v sobotu. Značka Yaxi Taxi nám předvedla parádní taneček přímo na pódiu jako součást její přehlídky. To nám zvedlo náladu skoro stejně jako když ráno přijelo Kokino, který žádnému slušnému člověku neumožňuje zhubnout do plavek. Takže příště by mohli dovést něco i pro dietně smýšlející lid.

Po vyčerpávající, akcí nabitou sobotou, přišla ospalá neděle s novými tvůrci, kteří si na Stadecu rozložili svoje výrobky. A asi je přišla podpořit hlavně rodina, protože neděle se jako jediná přiblížila našemu vysněnému ideálu. Factory Fashion Market plný velmi odlišných lidí - rodin, starých lidí, mladých maminek, lidí malých, velkých, tlustých, slepých, hloupých, chytrých, jenž pojí silná závislost na módě a peněženka plná výplaty. Víc takových dní! Proto na příští FFM vezměte svoje příbuzné, i když je třeba nemáte rádi.