Trhy s tradicí? To jsou MINT: Brno Fashion Markety. A v Brně v prosinci se uskuteční hned třikrát

Trhy s tradicí? To jsou MINT: Brno Fashion Markety. A v Brně v prosinci se uskuteční hned třikrát

V první polovině prosince se uskuteční v moravské metropoli hned tři MINT: Brno Fashion Markety. Závěrečný z nich bude již 28. pokračováním série brněnských Fashion Marketů. Návrat do prostor Mosilana Hubu na Křenové 19 zažijí MBFM o víkendech 2. - 3. 12. a 16. -17. 12. 2017. ve Ve čtvrtek 14. prosince se budou poprvé konat ve 2. a 3. patro nově otevřené Městské tržnice Brno na Zelném trhu. Návštěvníci se mohou těšit na dosud rekordní počet vybraných designérů a návrhářů, kteří budou nabízet své originální výrobky. O dobrou atmosféru na trzích se postarají DJs Wonka, Marthy, Plea + Ban Jarnet B2B, Peter Pea, Cliché, W.DJ a Lais. Vstup je zdarma, děti, pejsci a handikepovaní jsou vítáni.


Fashion Markety mají v Brně již sedmiletou tradici. První market se konal v červnu roku 2010 pod názvem Factory Fashion Market v areálu Zbrojovky Brno jako součást festivalu burning BEATS Factory pARTy. „V Brně tehdy podobná akce chyběla a my jsme měli zkušenosti s organizováním hudebních akcí, vlastní značku Lovemusic, kontakty na další designéry a chuť pustit se do něčeho nového. Naším cílem bylo vytvořit fungující platformu pro prezentaci lokálních tvůrců a zároveň prostor příjemného setkávání designérů, návštěvníků akce a různých umělců,“ přibližuje počátky akce zakladatelka Kateřina Pletichová.

mint fashion market

Z poněkud punkového prostředí se akce přesunula do prostor kulturního centra Stadec na Kounicově ulici, kde vydržela zatím nejdéle – konala se zde devětkrát. „Stadec jsme měli moc rádi, ale temný a nevětraný sál nám moc nevyhovoval a začali jsme se tam cítit stísněně,“ komentuje následný přesun místa konání akce organizátor Zbyněk Hanko. Od té doby Factory Fashion Market vystřídal mnoho míst a objevování nových prostor se do jisté míry stalo filozofií akce.

Návštěvníci marketů se tak dostali do již neexistující Vlněny, na Industru, do výstavních prostor Moravské galerie (Open Space Market), na piazzettu Janáčkova divadla (Theatre Fashion Market) a aktuálně do Mosilana Hubu a Městské tržnice Brno na Zelném trhu. Organizátoři pořádají úspěšné trhy také v Praze a dalších městech České republiky. Spolu s Došlo k přejmenování na MINT Fashion Markety.

Trhů se za celou dobu jejich existence zúčastnilo velké množství českých, slovenských i polských designérů a návrhářů a těší se značné oblibě návštěvníků. Základními tématy zůstává podpora českého designu, lokální a osobní prodej, recyklace, udržitelnost a odpovědné nakupování.

mint brno fashion market

 

MINT: Brno Fashion Market 26

SO 2. 12. 11:00 – 18:00 – Mosilana Hub

NE 3. 12. 10:00 - 17.00 – Mosilana Hub

https://www.mintmarket.cz/cs/trh/mint-brno-fashion-market-26

 

MINT: Brno Fashion Market 28

ČT 14. 12. 11:00-19:00 Zelný trh

https://www.mintmarket.cz/cs/trh/mint-brno-fashion-market-28

https://www.facebook.com/events/152524051932103/

 

MINT: Brno Fashion Market 27

SO 16. 12. 11:00 – 18:00 – Mosilana Hub

NE 17. 12. 10:00 – 17:00 – Mosilana Hub

https://www.mintmarket.cz/cs/trh/mint-brno-fashion-market-27

https://www.facebook.com/events/117332648939710/