Tinder aneb jak seznámit v době vinylové

Tinder aneb jak seznámit v době vinylové

„A to chceš být nadosmrti sama?“ moje babička zaručeně ví, jak navodit tu správnou atmosféru, když ji jednou za čas přijdu navštívit. Klasický koncept „studium, láska, práce, manželství, děti“ se ke mně moc nehodí, a možná právě proto, že si z toho nic nedělám, jsem trnem v oku všem, kteří nechápou, že to někdo může mít nastavené jinak. A protože já už jsem svou „nezávislostí“ docela známá, a občas se ke mně dostanou úsměvné konspirační teorie, které s radostí nevyvracím, tak se mi starostové o můj intimní život snaží dát tipy, kde bych mohla tu „pravou lásku“ nalézt i já.


Jedním z posledních trendů hledačů „lásky“ je novinka pro mobilní telefony Tinder. Docela sympatická aplikace s nevinným záměrem, která pomáhá najít co nejdokonalejší protějšek. Jak? Do Tinderu se přihlásíte pomocí facebookového účtu, analyzuje vaše data – to, kde se objevujete, na které události chodíte, s kým se stýkáte, které stránky se Vám líbí, jaké fotky a videa sledujete, zkrátka nasaje všechny informace, které mu můžou sloužit k porovnání vaší „osobnosti“ s potencionálním kandidátem, a o kterých pravděpodobně nemáme ani ponětí, že se o nás generují. Tinder je zkrátka aplikací, která kompletně analyzuje vaši facebookovou aktivitu a pomůže vám nalézt partnera, který se k vám svou facebookovou činností nejlépe hodí.

Další na řadu přichází vzhled, protože parťáka, se kterým máte společného snad úplně všechno, ale přitažlivost je nulová, toho už máte. Jmenuje se: Nejlepší Kámoš(ka). Proto je druhá fáze fází výběru, kdy si prohlížíte rádoby vhodné protějšky, abyste mohli vyřadit ty, kteří to u vás dál než na „kámoše“ nikdy nedotáhnou. Postup je podobný jako u dříve toliko oblíbeného „Libimseti“, kde se prostřednictvím bodů hodnotil vzhled na škále 1 – 10. Co se týká Tinderu, tady se hodnotí jen palcem nahoru a dolů. Pokud máte „match“ pak si můžete začít psát a online flirt a případné rande je na světě.

Přiznám se, že znám pár zamilovaných, kteří opravdu děkují za své osudové setkání Tinderu. Větší část mých přátel, kteří se do aplikace obuli (a hlavně ti Berlínští), si díky ní řeší své neukojené sexuální chutě. Ano. Stejně jako jiné seznamovací aplikace má Tinder svou „temnou“ stránku, a tak je velice často využíván lovci, kterým se nechce na lov ven z pohodlí domova, což je častěji, než by naivní slečny myslely.

Jeden kamarád mi vyprávěl, jak zažil perfektní rande přes Tinder, kdy konverzaci s dívkou založil na plánování pohřbu svých rozbitých sluchátek. Po smutečním (dost pravděpodobně i během) obřadu následoval přípitek na budoucnost a následná oslava, která skončila... v posteli.. „A viděli jste se pak ještě někdy?“ zeptala jsem se s úšklebkem jistoty, jak bude znít odpověď. Ani odpovídat nemusel.

A tak pokud se pokoušíte nalézt ten pravý protějšek, Tinder může být velice zábavným prostředkem. Zapište si však do deníčku (a třeba zrovna našeho vinylového), že je třeba ho brát s rezervou a s ještě větší rezervou brát ty, které vám Tinder vesele předhazuje, protože postranní úmysly mají všichni;)