Sabina – naše krejčová a zakladatelka značky Sabani

Sabina – naše krejčová a zakladatelka značky Sabani

Jak ses potkala s Lovemusic a jak je to dlouho?

Je to tak dva a půl roku zpátky, co jsem se poprvé potkala s Katkou, Zbyňkem a Karolínou a hned jsem věděla, že to s nimi bude super spolupráce. Měli jsme v podstatě stejnou představu o tom, jak dělat módní doplňky, zejména tedy pro mladé lidi, zvláště ženy a dívky, které se nebojí sem tam vykročit z řady. Značka Lovemusic za sebou měla již deset let na trhu a troufám si říct, že velmi úspěšných. Pro mě bylo radostí po delší době začít pracovat na něčem, co mi dávalo smysl a hlavně to fungovalo. Brzy jsem pustila všechny ostatní spolupráce a začala se věnovat naplno pouze značce Lovemusic.


aká je tvoje role v Lovemusic?

Mým hlavním úkolem je dát fyzickou podobu všem těm krásných kabelkám, taštičkám, batohům a teď už i peněženkám, tj. ušít je z materiálu, který se mi dostane do ruky. Často mám předepsané, jak co má vypadat, ale někdy mám i volnou ruku a mohu sama nakombinovat různé barvy a vzory dle vlastního vkusu a svého designerského oka. Téměř všechno z hlediska objednávek konzultuji s Karolínou, která mi přibližně jednou za měsíc napíše, co by bylo všechno potřeba došít na sklad a sem tam, spíše vyjímečně, přijde i s nějakou speciální objednávkou či opravou. Jednou za čas máme společnou poradu, kde si říkáme, co by bylo dobré změnit, například z hlediska materiálu, na čem více zapracovat a vylepšit nebo co by se dalo vytvořit nového. Katka nebo Zbyňa přijdou s nějakým nápadem, ať už naprosto konkrétním či více abstraktním a já mám pak na starost navrhnout nějakou podobu vycházející z jejich představy, ale aby byla co nejlépe realizovatelná. Ušiji prototyp, případně další a společně ladíme detaily. Jakmile jsou všichni spokojeni, tak vytvořím střihovou šablonu, podle které se pak začne šít série nového modelu. Takže řeším kromě šití také design nových návrhů a zejména technologickou stránku věci.

Jaký výrobek, který pro LM šiješ, bys doporučila našim zákazníkům?

LM se snaží reagovat na módní trendy, takže nějakou dobu jsem hodně šila třeba vaky na záda, pak to byly ledvinky, teď stále hodně frčí stylové batohy. Já ráda zkouším nové věci a co je zrovna v módě, ale osobně mám hodně ráda komfort, zároveň eleganci, také jedinečnost, jednoduchost a praktičnost, takže bych asi nejvíce doporučila batohy Zen, protože podle mě splňují všechno jmenované, ale v podstatě jsou takové všechny výrobky, které nabízí LM, jen jde o to, že každý model je navržen pro trošku odlišnou situaci či využití a každý jsme trochu jiný typ, takže těžko doporučit pouze jednu věc. Věřím, že u Lovemusic si každý najde to své.

Během působení v Lovemusic sis založila svoji značku. Co tě k tomu vedlo a na čem právě pracuješ?

Svoji značku jsem vytvořila už vlastně v roce 2014, jen o ní dosud nikdo nevěděl. Neměla jsem ještě zcela vyjasněné, co chci pod svojí značnou všechno vyrábět a nebyl úplně čas se do tvorby nějak více pustit. Plánovala jsem šít spoustu věcí a mnoho ze svých návrhů jsem i zrealizovala, ale nikdy to nebylo úplně to pravé ořechové, co bych chtěla dělat dlouhodobě. Po dostudování módního návrhářství na střední škole v Brně jsem jen věděla, že chci tvořit, protože mě to hrozně bavilo. Na univerzitě, která mě směrovala na jinou dráhu, mi kreativní činnost dost chyběla a při dokončování své bakalářské práce mi neustále ulétávaly myšlenky jinam a přemýšlela jsem například nad tím, jak budu vyrábět ručně malované kabelky. Od malička ráda kreslím a maluji a moje hlavní představa v textilní tvorbě je spojit příjemné s užitečným, tedy v mém případě výtvarné umění s textilním zbožím. Moje vize do budoucna je tedy vytvářet autorské látky, ze kterých budu šít módní doplňky a časem možná snad i oděvy. V době coronavirové krize jsem začala šít hodně roušky, a teď když se mají opět nosit, tak jsem ještě více doladila střih a šiji je po večerech. Také jsem vytvořila kabelku Mini a batoh Minimal, které kladou důraz na minimalismus. Nyní pracuji na realizaci různých barevných kombinací, což je fáze tvorby, která mě hodně baví.

 

Jaké jsou tvé každodenní radosti?

Mou radostí je hlavně práce, která když se daří, tak jsem spokojená. Pak ještě, když mám i čas na sebe, sednout si v klidu s nějakou knížkou a s kafíčkem nebo si zajít do lesa na několikahodinovou tůru a načerpat energii z okolních stromů a pokochat se nějakým pěkným výhledem z kopce a někdy mi k radosti stačí sledovat, jak mi v truhlíčku hezky rostou bylinky

Co máš nejradši na Brně?

Brno je moje rodné město, mám tady rodinu a žiji tady už celou věčnost, takže na jedné straně tady nemám moc co objevovat, na druhé straně je zase fajn, že často vím, kde co najdu. Jsou tady třeba prima kavárny a čajovny, ale upřímně, raději než v centru, tak jsem spíše v těch rekreačních oblastech jako je Bystrc, kde je krásná příroda, přehrada a konkrétně s tímto místem mám spojené i pěkné vzpomínky na dětství, protože jsem tam na chalupě trávila každé prázdniny.

A jakou písničku bys rozhodně chtěla slyšet na Radiu Lovemusic?

Písničku...no, na hudbu asi nemám úplně ostře vyhraněný vkus, poslouchám kde co, ale líbí se mi spíše více instrumentální hudba, protože mi přijde, že dokáže více stimulovat kreativní mysl, soustředěnost a já si Rádio Lovemusic ráda pustím k práci, takže cokoliv pozitivně laděného