RED HOT CHILI PEPPERS v srpnu zahrají v Praze

RED HOT CHILI PEPPERS v srpnu zahrají v Praze

Tuto kalifornskou skvadru asi není třeba nějak sáhodlouze představovat. Kapela, která nikdy nikam neodešla, ale přesto slaví úspěchy zejména svými návraty. Jde o téměř učebnicový příběh. Kamarádi ze střední školy se rozhodli založit kapelu a na začátku osmdesátých let se tak také stalo. 


Následující vzrůstající úspěch s každým novým albem byl očekávaný a vše vypadalo jako americký sen.  Jediný mrak na modrém hudebním nebi bylo předávkování kytaristy Hillela Slovaka (ač příjmení mate, byl to původem izraelec). Pro ostatní členy posádky měla být smrt kamaráda a kolegy varování...leč nestalo se tak.Po období, kdy se zdálo, že kapela pod vlivem událostí ukončí svou existenci, na post kytaristy nastupuje fanoušek skupiny (krásné, když se někomu splní sny) a chlapci vydávají první úspěšnější album Mother´s milk a následuje veleúspěšné Blood Sugar Sex Magic s hity jako Under the bridge nebo Give it away. Skupina byla na špici a sláva stoupla členům kapely natolik, že sami naopak upadají zejména pod vlivem drog. 

Naštěstí basák Flea je natolik duchapřítomný, že si uvědomuje, že pro záchranu skupiny je třeba porazit závislost. Povedlo se a výsledkem je další návrat s albem Californication. To jediné špatné, co kapelu od té doby potkalo je odchod Johna Fruscianta na sólovou dráhu (uvádějí, že nepříliš úspěšnou, ale pro mě je sólový John to nejlepší na RHCP). Poslední řadové album I´m with you bylo vydáno v loňském roce a kapela je nyní na druhé části turné, kdy 27.8. 2012 navštíví potřetí také Prahu (Synotip aréna...zas nevím, která aréna to vlastně je?). 

Fanoušci si koncert zajisté nenechají ujít a na atraktivitě přidává i fakt, že RHCP byli letos slavnostně uvedeni do rock´n´rollové síně slávy...těžko říct jestli moc brzy nebo příliš pozdě - každopádně zaslouženě. 

 A už jen pohled na "Blechu" jak si hraje se strunama jako bůh je důvod, proč si na koncert zajít.