Pozitivní přístup č. 2 – aneb karma funguje

Pozitivní přístup č. 2 – aneb karma funguje

Není tomu dávno, co jsem psala článek o pozitivním přístupu. Od té doby se V Lovemusic s pozitivními motivy roztrhl pytel (např. Life is joy nebo Thanks for freedom) a budou další!

Začala bych ale jinde. Věříte v karmu? Co je to karma?


František Drtikol popsal jednoduchou mechaniku karmy: „Každý čin, ať už dobrý, nebo zlý, každá myšlenka, slovo, vyzáří do prostoru, opíše kruh a vrací se zpátky do bodu, odkud vyšel. Toť karma.“

A co Vy - věříte tedy v karmu? Je možné, aby zákon příčiny a následku byl aplikovatelný na dění každého dne?

Nedávno se ke mně dostala velice milá historka z výletu do přírody, kam se vydali dva kamarádi (shodou okolností oba spjati s Lovemusic). Jeden z nich vytáhl igelitovou tašku a naprosto nezištně sbíral celou cestu odpadky.

Ptáte se proč?

Protože tam nepatřily. Protože mohl. Protože to nebolí. Protože jemu se nedostalo možnosti ocenit kromě krásy i čistotu přírody, ale každý další kolemjdoucí, ač nevědomky, díky němu teď může. Ne na dlouho, to je jasné, ale alespoň na chvíli. A pokud to pro Vás příliš zavání altruismem, řekněme, že to udělal právě pro tu dobrou karmu. Nejde však o to, udělat dobrý skutek a očekávat, že se naše největší přání teď splní, protože teď jsme pomohli světu, nýbrž udělat dobrý skutek, protože dokáže naplnit den a poslat do světa „vlnu dobré energie“.

A ona to karma vrátí. Co do světa pošleme, to nám oplatí. A i kdyby ne, není lepší věřit, že ano? A tak tedy posílejme dobro do světa, protože ho nikdy není dost. Ukázat svůj přístup můžete mimo jiné i díky produktům kolekce Positive Lovemusic.