Pozitivní přístup aneb štěstí je volba

Pozitivní přístup aneb štěstí je volba

„Když si něco přeješ, celý vesmír se spojí, aby se tvé přání splnilo.“ Jedna z nejznámějších myšlenek, kterými Paulo Coelho v románu Alchymista obohatil svět.

Svůj život řídíme my, i přesto, že nám Vesmír občas do cesty postaví nějaké překážky, jsme to my, kdo se jim musí postavit a je jen na nás, jak to učiníme. Zda se budeme v problému nimrat a nahlížet na něj ze všech stran, propadení v zoufalství a bez naděje, že to dobře dopadne, anebo mu budeme čelit s vírou ve šťastný konec. A šťastné konce přicházejí k těm, jež jsou jim otevřeni a kteří je očekávají.


V roce 2006 byl natočen dokument zvaný The Secret (Tajemství). Byl to takový trhák, že se podle něj pak napsala i knížka. Hlavní myšlenka celého dokumentu by se však dala shrnout několika málo větami. V podstatě se tvůrci za pomocí lidí, jež „Tajemství“ objevili, snaží ukázat jak žít šťastný život. Nejprve je důležité si uvědomit a věřit, že tady nežijeme za trest, ale za odměnu. Měli bychom si života vážit a užívat, stejně tak jako si vážit přírody, ze které jsme vzešli, nemluvě o zvířatech, která jsou našimi „spolubydlícími“. Svět nevznikl proto, aby byla válka, bolest, strach, smrt, ale proto, abychom žili v symbióze, všichni pospolu a pomáhali si – my světu a svět nám.

Vesmír (někdo ho nazývá Bohem) tady je, aby nám pomáhal, on přijímá, co do něj vysíláme a pomocí nejrůznějších cest, rádoby náhod, nám ukazuje cestu, jak docílit toho, co máme v mysli. Odborníci a vlastně i normální lidé v Tajemství tvrdí, že každá myšlenka má sílu, energii, kterou my sami vysíláme do Vesmíru, a která je o to silnější, čím častěji se nám v mysli objevuje. Vesmír nám vždy plní naše přání, touhy a myšlenky, ať už jsou negativní či pozitivní. Pesimista pravděpodobně nikdy nedocílí víry v pozitivní sílu, protože se mu opakovaně bude dít to, co nechce. Na druhou stranu pozitivní přístup přináší do života štěstí, splněná přání, nové možnosti a radosti. Stejně jako myšlenky plné radosti a štěstí přitahují pozitivní události a osoby do vašeho života, zhmotňují se i vaše negace a obavy.

Podělit se o tento přístup se v Lovemusic snažíme i prostřednictvím našich produktů a to např. trička Positive Lovemusic, které je jen jedním z našich výrobků, kterými bychom rádi poslali do světa „pozitivní poselství.“ 

Nejde o to, že by takoví lidé žili „sluníčkovým“ životem bez starostí, tragédií, bez problémů. Jde o úhel pohledu. Vždycky jde o úhel pohledu. Například: Jste vyhozeni z práce. Negativní člověk propadne depresi z toho, co udělal špatně, i kdyby tam žádné pochybení nebylo. Nevěří, že by si našel novou práci, a tak se několik měsíců plácá doma bez víry v budoucnost. Na rozdíl od něj si pozitivní člověk uvědomí, že byl čas na změnu a jde dál. A i kdyby čas na změnu ještě nebyl, tak už je. Začne hledat novou práci a dřív než se naděje, naskytne se nějaká příležitost. Stačí mít jen oči otevřené. Otevřené oči a mysl. Nemít strach z neočekávaného, z neplánovaného. Život je pak mnohem veselejší a zábavnější, protože vlastně nikdy nevíte, co přinese. To, co však přináší je jen lepší a lepší.

Sami jsme strůjci svého štěstí. A pokud něco opravdu chceme, opravdu moc, a dáme do toho všechno, ono se to stane. Věřte mi;)

A jestli mi nevěříte, můžete mi napsat a půjdeme na kávu a já Vám povím pár osobních příhod;)