Outsideři budou in – nové trendy představily módní veletrhy Styl a Kabo

Outsideři budou in – nové trendy představily módní veletrhy Styl a Kabo

Jediné období, kdy budou outsideři opravdu in nastane na podzim 2015, v kurzu zůstanou až do zimy 2016. I to je jeden z módních trendů, které na své přednášce na veletrhu módy Styl a Kabo na brněnském výstavišti představila Ellen Haeser z Holandska. Kromě zajímavých přednášek se ve třech dnech ve dvou pavilonech představilo více než 800 značek od vystavovatelů ze sedmnácti zemí světa. Nechyběly módní přehlídky ani ukázky studentů uměleckých škol.


A co tedy bude frčet? 

Pokud chcete být naprosto in buďte originální, osobití, uvolnění a sví. Do módy se dostávají pastelové barvy a měkké chlupaté materiály, jako jsou česané vlněné úplety a volné svetry ve stylu kukly, které umí zahřát i obejmout. Všechno lehké a pohodlně příjemné. Pokud už zvolíte černo – bílou kombinaci pofrčí hlavně potisky s motivy fotografií nebo vzorů inspirovaných grafity. Vedle nešlápnete ani s geometrickými tvary a výraznými barvami. Hlavním trendem bude vrstvení netradičních kousků oděvu. 

Černé odzvonilo, přichází outsideři 


Končí také éra černé barvy. Kabátek nebo bundu si pořiďte raději v tmavě modré nebo tmavě hnědé. Přes vrchní oděv přidejte velkou originální šálu s výrazným vzorem a přepásejte koženým páskem. Venkovní turistika už nikdy nebude nudou o teplácích a pohorkách. Tzv. outsideři si budou moci vybrat ze svetrů, halenek i kabátků inspirovaných uniformami v camelových barvách. Největším trhákem pak bude vrstvení jednotlivých kousků, které by k sobě zdánlivě nešly. Doplnit můžete kožešinou nebo peřím. Inspirace se bude hledat hlavně v přírodě, ve zvířecích motivech, hmyzu, rostlinách a podobně. 

Umíte plést? Upleťte si svetr, ale ne se sobem :-) 

V současné době přichází lidé opět na chuť tradičním řemeslům ovšem v novém kabátě. Do popředí se dostávají tradiční pleteniny rozličných barev a vzorů inspirovaných folklórem. Kreativitě se meze nekladou. Odhoďte staré časopisy o pletení a vytvořte si vlastní vzor nebo obarvěte originálně bavlnky. Pokud k tomu přidáte třeba vintage náušnice a originální šálu, úspěch je vždy zaručen. Kromě pletenin a hřejivých materiálů se opět vrací éra bílých košil rozličných střihů doplněných o mašle a originální doplňky. Ozvláštnit model můžete také květinami ve vlasech nebo originální čelenkou. Kombinace by měly být hlavně osobité a neotřelé, vyjadřující váš styl. 

Styl a Kabo ovládla doba vinylová 

Vzhledem k tomu že i značka Lovemusic dává vyniknout osobitému stylu, představila na mezinárodním veletrhu módy novou kolekci vinylových doplňků. Kromě praktických velkých dámských a menších pánských peněženek to byla také první vinylová taška. Vše z recyklovaných gramodesek. Připravte se, doba vinylová začíná už brzy na našem e-shopu.