OHLÉDNUTÍ ZA LETNÍM CODE:MODE

OHLÉDNUTÍ ZA LETNÍM CODE:MODE

Na rozdíl od ostatních jsem si zážitky z letošního Code:Mode nechala pěkně uležet, aby ze mě nemluvilo jen takové to počáteční nadšení ze všech barevných hadříků a věciček, které jsem si tam za ty tři dny stihla pořídit (dobře, možná to bylo i tím, že mi klekl počítač a já byla líná najít alternativní zdroj internetu). 


Za tu dobu bez této hybné síly dneška jsem ale studovala v klasických análech o módě a četla tištěné články o této blahodárné akci a začala přemýšlet, jestli bych si dokázala udělat přesný obrázek, jak to na koudmoud probíhá, jen z příslušné literatury. Odpověď je - ano, ale zřejmě velice mylně. Buď bych žila v domnění, že se na Náplavce sešlo pár hipíků, co vytáhnou vlastoručně vyřezané dřevěné stoly a na ně vyskládají pár batikovaných věcí, anebo (druhý extrém)  bych si to představovala jako sraz hipsterů a módních blogerů, které už omrzely módní showroomy. To je ale veliký omyl! Ano, jistě najde se tu pár vzorků z obou táborů,  ale  většinu třeba  zrovna na tomhle Code:Mode tvořily maminky s dětmi a normální lidi jako vy nebo já, co (nebudeme si lhát) občas nakupují v HM a v sekáčích. 

Na Smíchovské náplavce byste se zřejmě neoblíknuli od hlavy až k patě na všechny roční období, ale najdete tu skvělé kousky (třeba i přešité - Punktura), kterými se odlišíte od uniformovanosti vašeho okolí a vyjádříte svůj názor (ano - Lovemusic, Lovemusic!).  To je asi tak vše - tenhle článek nebude mít žádné zakončení či pointu,  páč si z něj stejně asi obrázek neuděláte - musíte prostě přijít.