O peněženkách a peněmužkách

O peněženkách a peněmužkách

Pohrávala si se svou novou červenou peněženkou s bílým puntíkem od Lovemusic. Přejížděla prstem po vinylovém srdci na přední straně a poklepávala netrpělivě nohou.


Seděla sama v kavárně, občas si podepřela hlavu dlaní. Myšlenky se jí v hlavě hemžily jako parta nezbedných mravenců utíkajících před deštěm. Otevírala a zavírala svoji peněženku a nervozitu se snažila rozpustit neustálým přeskládáváním kreditních karet, vizitek a věrnostních kartiček, u kterých si nepamatovala, že je ještě má a na co vlastně jsou. Už ani nevěděla, co že si to vlastně objednala na pití. Venku začalo jaro a sluneční paprsky se jí skrze skleněnou výlohu odrážely v kaštanových vlasech. Přivřela oči a konečky prstů přejížděla po hladké plachtovině, trochu se zasnila a v hlavě si začala pohrávat se slovem peněženka. Byla to jediná věc, na kterou se teď dokázala soustředit. Lehce se pousmála. Přišlo jí, že jen tohle slovo skrývá všechno, co si každá žena může přát. Peně – jako finanční nezávislost, žen – jako žena kterou zdobí a ka – jako nová kapitola. Napadlo jí, že peněženky jsou vlastně jen pro ženy a že by muži měli mít svoje peněmužky :-) Koutky jí šly automaticky nahoru a ona si užívala pár vteřin, kdy úplně zapomněla na svou nervozitu před novým setkáním. Otevřela oči a zamžourala. Ve slunečním odrazu se snažila zaostřit na siluetu, která se objevila přímo před ní.

Stál tam on, díval se na ni a lehce se usmíval. Až se trochu lekla a rozhodila ruce. V tu chvíli bylo jasné, co si vlastně objednala za pití. Červené víno se rozlilo po dřevěném stole s naprostou jistotou a pár kapek skončilo i na světlých kalhotách nově příchozího. Hejno mravenců v její hlavě ustrnulo a seřadilo se do nápisu: A do háje. Vyskočila ze židle, popadla ubrousek, který zůstal ještě suchý a s omluvami se vrhla sušit, co právě napáchala. On se jen usmíval, klidně rukou utřel pár kapek ze svých kalhot, sedl si k ní ke stolu a ze zadní kapsy vytáhly svoji „peněmužku“. Byla z vinylové gramodesky a ona věděla, že tahle schůzka dopadne víc než dobře. Pomohl dosušit, co ještě zbývalo, objednal další pití a pak si dlouho povídali nejen o teorii peněmužek. Když pak ruku v ruce k pozdnímu večeru odcházeli, zbylo po nich v kavárně jen do dřeva vpité vínové srdce.

Doba vinylová začala a vy můžete být její součástí. Create your life, create your love.

Lovemusic – značka tvého srdce :-)