Nový pražský fashion market nabídne svěží koktejl autorské módy a designu

Nový pražský fashion market nabídne svěží koktejl autorské módy a designu

V sobotu 27. února se v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích uskuteční Petit Fashion Market, výběrový sezónní trh toho nejlepšího z české nezávislé módy. Speciálním tématem trhu je „recyklace“ a představeni budou také autoři, kteří při tvorbě svých produktů využívají recyklované materiály.


Oficiálně první Petit Fashion Market představí více než 50 českých nezávislých značek, které se věnují originální módě, šperkům a designu. „Jednodenní trh se bude konat čtyřikrát do roka v mezidobí velkého Prague Fashion Marketu. Je to vlastně takový jeho malý bráška, který bude prezentovat užší a výběrový okruh prodejců“, dodává k akci principálka pražských marketů Lenka Kolářová.

Část trhu bude vždy vyhrazena konkrétnímu tématu. První z plánované edice se ponese ve znamení recyklace a představeni budou výrobci, kteří při tvorbě produktů využívají recyklované suroviny a druhotné materiály, uplatňují ekologicky šetrné výrobní postupy, avšak se zachováním potřebné kvality a konečné estetiky produktů. 

Petit Fashion Marketu se zúčastní například desigérka, která představí šperky z recyklovaných PET lahví v kombinaci s nerezovou ocelí. Pod značkou IMH se skrývá jméno autorky Ireny Marie Hartingerové, která po mnoha pokusech vyvinula technologii jak vyrobit z PET lahví korálky, které budou od skleněných pouhým okem nerozeznatelné. Rozdíl je ale v jejich váze a odolnosti - PET korálky jsou velmi lehké, tvrdé a téměř nerozbitné. 

Petit Fashion Market je součástí projektu Nové trhy, jehož cílem je sdružovat módní výběrové trhy s originálními výrobky, podpořit lokální tvůrce a vytvořit alternativu k současnému anonymnímu stylu velkoobchodů. Součástí marketu je tradičně nabídka občerstvení, a také několika tématických workshopů, zaměřených na téma recyklace. Společenská událost, kde se mohou návrháři a zákazníci setkávat tváří v tvář a sdílet inspirativní prostředí, je tak ideální příležitostí, jak strávit poslední únorovou sobotu. 

Petit Fashion Market 
SOBOTA 27. 2. 2016 / PRAŽSKÁ TRŽNICE - HALA 13 AKCE PLATFORMY NOVÉ TRHY V ROCE 2016