Nostalgie jménem Vintage

Nostalgie jménem Vintage

Nostalgie jménem Vintage Některé věci prostě neomrzí. Holky v puntíkatých bikinách, nebo ve splývavých šatech se secesními sponami ve vlasech, či ty poválečné, co ve hnutí sufražetek daly na praktičnost a odstartovaly éru kalhot do pasu. Vintage styl je nejen pro milovníky a milovnice dob dávno odeznělých, ale i pro „stylaře“, kteří svůj klasický šatník, či byt, rádi sem tam oživí něčím tradičně netradičním a klasickým i odvážným zároveň. O čem je řeč? Přece o vintage [čti vintáž!]!


Hlavními hesly jsou jednoduchost, promyšlenost, sjednocenost a zbytečné nepromíchávání různých stylů dohromady. Jde o nalezení ideální rovnováhy mezi novým a starým a to s vtipem, vkusem a citem. Vintage styl se opírá o dobu mezi dvacátými a šedesátými lety, dokud jej nevystřídal takzvaný „retro styl“. Pokud se ohlédneme na módní průmysl a odvážné trendy v rámci tohoto přibližně padesátiletého období je jasné, že se jedná o řádný kus módní historie s mnohými střihy, vzory a odstíny rtěnek.

Pamatujte především na tom, že ať už stylizujete svůj byt, nebo sebe, vždy je lepší méně než-li více. Nikdy nebude dobře vypadat obývák plný antique kousků, které na sebe navzájem útočí. Ani za normálních okolností šmrncovní žába, která se ovšem nežinýruje obléknout šaty bez pasu z dvacítek s šedesátkovými puntikatými legínami a stříbrnou liškou kolem ramen (tou po prababičce) nebude vypadat jako ze žurnálu. Dalšími dobrými pomocníky při stylizaci na vintage ikonu jsou vtip a rafinovanost - nemusíte se nutně držet jedné doby, či jednoho stylu. Vždy to chce ale najít nějakou společnou linku, či rys.

 

A kde jednotlivé vintage kusy sehnat? Skříně po pratetách, secondhandy, ale i nové značky, které se u některých svých kolekcí nechaly vintage stylem okouzlit a inspirovat. A protože i Lovemusic ví, jak šmrncovní a stylové uměly (a umí!) ženy a muži za každé doby být, přináší pro vás mnoho výrobků s vintage grácií. Například sada Ambrózie se zeleným puntíkem, či velký výběr z jednotlivých náhrdelníků a náušnic Ambrózie zvlášť, kdy můžete kombinovat a kombinovat a kombinovat dle vaší fantazie! Pokud dáváte před puntíky přednost elegantnějším motivů co takhle kolekce oválných náušnic a náhrdelníku Alfons Mucha.

Pro srpnové výlety se vám zase osvědčí hnědá taška Dafné s vintage motýly, ke které naprosto ladí i stejnojmenné zrcátko Vintage. A pro váš byt máme v nabídce například Vintage dřevěné hodiny, který můžou být i skvělým narozeninovým dárkem! Stačí na lovemusic.cz zadat do vyhledávacího pole krycí jméno vintage a celá nabídka se na vás vmžiku vychrlí s nádechem jedinečně nostalgického kouzla.