Návrat ledvinek: nové, hezčí a zase trendy

Návrat ledvinek: nové, hezčí a zase trendy

Pamatujete si, když se ještě nosily ledvinky? Měli jste ji na základce a cítili se díky ní IN? Nebo si vybavujete už jen stud za strejdu, který měl ledvinku v podobě křiklavé zelenofialové ohyzdnost? Nosil ji ukrytou pod převislým pupkem v šusťákovce. Ať tak či tak, v 90. letech ji měl skoro každý. Jasně nám ukazovala, že když dva dělají totéž, není to vždycky totéž.


Návrat ztracené kamarádky

A i když to čekal málokdo, ledvinka se vrátila zpět. Po krátkém prvotním šoku jsme si uvědomili, jak parádní kousek to je. I ta nejskvělejší kabelka totiž dokáže někdy překážet. Padá z ramene, klouže a přetáčí se. A někdy by člověk za prázdné ruce dal skoro cokoliv. Těžko si na letním festivalu zaskáčete v kotli, když celou dobu hlidáte, jestli se vám nevysypala taška.

Tohle dokáže ledvinka perfektně vyřešit. Jenže pak jsme si vzpomněli na ty hrůzy, co se před lety nosily. Teď to chce něco jiného. Dali jsme si za cíl vyrobit ledvinku, které zůstane její praktičnost, ale bude skvěle vystylovaná. Pro inspiraci jsme nechodili daleko. Vycházeli jsme z designu klopy naší nejoblíbenější kabelky Dafné. Přidali jsme nezbytný zip a nastavitelný popruh a ledvinka byla na světě.

Skvělá ke kalhotám i na šaty

Noste ji kolem pasu, přes rameno nebo crossbody... My jsme ji fotili na naší divoké modelce zpěvačce Kaczi a potvrdili si, že nová ledvinka vypadá skvěle nejen k ležérnímu pohodlnému oblečení, ale i k sexy šatům.

Víte, že:

  • Ledvinka nebyla žhavou novinkou ani v 80. a 90. letech. Kapsičky, váčky nebo měšce nosili lidé kolem pasu už v antice nebo středověku. Za jejího přímého předchůdce považujeme vak, který nosili Francouzi v 15. století. Říkali mu chatelaine.
  • Právě ve Francii byly ledvinky vždy nejoblíbenější. Ať už koncem 20. let nebo teď. I když za vzestup této novinky na současná přehlídková mola může spíš italská značka Gucci.
  • Módní trendy podléhají pětadvacetiletému koloběhu, při kterém se v obměnách neustále vracejí. I když jsme byli překvapení, návrat ledvinek jsme tedy měli očekávat.

ledvinka