Nalaďte si Radio Lovemusic – online

Nalaďte si Radio Lovemusic – online

Rádio má pro Lovemusic smysl asi jako nafta do dieselového motoru.

Od května jsme spustili internetové RadioLovemusic. Za jeho vznikem stál spolumajitel Lovemusic Zbyněk Hanko, který nám odpovědět na několik otázek. Rádio naladíte na webové stránce http://radio.lovemusic.cz/.


Zbyňku, jak tě napadlo, že značku Lovemusic rozšíříte i o rádio?

Impulz ke vzniku rádia bylo zase nějaké mé prohlášení, že rádio založím. A pak, když se tu vyklubala ta pandemie, tak jsem slýchal hlasy, které říkaly: teď je ta správná chvíle to založit… A tak hurá. Je to tady.

Rádio má pro nás mnoho a mnoho rovin, např. jedu lovemusicovou dodávkou Německem, zastavím na odpočívadle, usměju se na lidi kolem a oni se hned ptají: Lovemusic? To je rádio?

Nebo pomáhám kapelám Fred Madison, Kaczi, ale znám se i s mnoha jinými, a znám jejich příběhy. Snaha dostat se do rádia, aby se tam hrálo něco nového, je tisícinásobně větší než výsledek, kterého lze dosáhnout.

Jmenujeme se LOVE a MUSIC, milujeme hudbu, je to mezinárodní jazyk. Už tisíckrát mě hudba ráno zachránila, pomohla mi nahodit rytmus a rozhýbat tělo a odvát bolest hlavy. Taky v obchůdku Lovemusic jsme neustále trpěli tím, co si pustíme za muziku. Takto jsme dali veškerou hudbu, co se nám líbí na jedno místo, a je hotovo.

 

Jak vybíráš hudbu, která na rádiu hraje?

Snad to není moc sobecké a namyšlené, ale v rádiu Lovemusic hraje hudba, která se líbí mně. Je to megamix, ze kterého pan Shuffle – náhodné přehrávání, vybírá. Aktuálně je tam okolo sedmi tisíc mp3 a neustále to doplňuju. Po každé třetí písničce je znělka. Ten hudební seznam je dlouhý, a já jsem otevřený novým věcem. Nebráním se popu, nechci mainstream, mám tam lidové a folklorní věci, kytarovky, elektroniku, písničkáře, alternativu, z hiphopu toho beru málo. Moc tvrdou a sprostou muziku také musím dát pryč, narušilo by to flow. 

 

Jak se bude do budoucna vyvíjet program rádia? Chceš produkovat i nějaké pořady? A jakého zaměření?

Ano je možné, že se objeví pořady, že někdo – a třeba i já - bude mít svůj pořad. Vlastně se to může stát docela brzy, netlačím ale na pilu.

 

Kdo namluvil jingly a jak vznikaly?

Zpívá se to v písničce Ach, synku, synku – něco jako: když se ti zlámalo, dej ho spravit, nauč se, synečku, hospodařit. Znamená to mimochodem, že je vhodné se obrátit na odborníka ve věcech odborných. O nahrání znělek jsem proto poprosil kamaráda Vladislava Krutu a brášku Ondřeje Hrbáče. Takže my tři jsme ti, kdo do světa voláme: Rádio Lovemusic, Lovemusic – rádio tvého srdce. Je to mé přání, ať se stane Lovemusic rádiem vašeho srdce.

Kdo všechno se podílí na chodu rádia?

Mám kamaráda, kolegu Sláva. Je to prostě génius. Bez něj bych byl technicky na holičkách, prostě by nic nebylo. Asi měsíc trvalo, než jsme vyřešili všechny technické starosti, pak registrace OSA a INTERGRAM. A teď to jede a nevypadává, a dá se to poslouchat pořád. V těchto dnech Slávo programuje nějaké iframy, abychom to rádio mohli více integrovat do našich webových stránek a programuje také aplikaci pro mobilní telefony. Jak říkám, je to borec. Slavovi za veškerou pomoc ze srdce děkuju! Já se snažím, aby rádio časem šlapalo samo. Přilívám jen další a další palivo v podobě hudebních mp3. 

 

A máš pro posluchače nějaký vzkaz nakonec?

Poslouchejte http://radio.lovemusic.cz/ v práci, pokud provozujete obchod nebo bar, poslouchejte to tam celý den, každý den. Hudba tu hraje na principu náhodného přehrávání. Jde mi o to vytvořit krásný proud hudby. Mělo by to být i inspirativní, v přehrávači se dovíte, co právě hraje a třeba také něco nového objevíte. Při nahrávání MP3 do počítače jsem si znovu uvědomil, že každá písnička je perla, a já se přehrabuju perlami.

A když budete chtít, aby v našem rádiu hrála vaše oblíbená kapela, interpret nebo písnička, stačí nám napsat. Mrkneme na to.

E-mail je radio@lovemusic.cz.

Radio poslouchejte na http://radio.lovemusic.cz/
A svůj like nám dejte na https://www.facebook.com/RadioLovemusicCZ/

 

 

 

Které kapely už v Radiu Lovemusic hrajeme?

-123 minut, Airfare, Akurat, Aneta Langerová, Animé, Astronautalis, Bára Basiková, Bára Poláková, Bára Zmeková, Basta Fidel, Beata Bocek, Bell X1, Bert and Friends, Bill Callahan, Billy Barman, Bonnie "Prince" Billy, Bratři Orfové, Brendan O'Shea, Budoár staré dámy, Bullerbyne, Burma Jones, Buty, Calexiko, Ciment, Colorfactory, Colorfactory, Čankišou, Čáry života, Čechomor, Čoko Voko, Damien Rice, Dan Bárta & Illustratosphere, Daniel Johnston, David Koller, David Stypka & Bandjeez, Dežo Ursiny, Docuku, Duke Special, Dva, Elektrick Mann, Eva Olmerová, Fallgrapp, Fiordmoss, Floex, František Gegrado, Fred Madison, Gaia Mesiah, Gazdina Roba, Ghost of You, HM.., Houpací koně, Hradišťan, Hudba Praha, Charlie Straight, Ille, IMT Smile, J.A.R., Jablkoň, Jaksi Taksi, James Harries, Jan Budař a Eliščin Band, Jana Kratochvílová, Jananas, Japka, Jaromír Nohavica, Jazzanova, Jitka Šuranská Trio, Jolly Joker, Juraj Griglák, Kacu!, Kaczi, Karel Kryl, Karel Plíhal, Katarzia, Kazety, Khoiba, Kieslowski, Kittchen, Klára Výtisková, Koně a prase, Korben Dallas, Kosheen, Kumbalu, Kurtizány z 25. avenue, Květy, Ladě, Lake Malawi, Lanugo, Lavagance, LCD Soundsystem, Le Pneumatiq, Lenka Dusilová, Lenny, Liam O Mainlai, Listolet, Longital, Lucie Redlová, Lucky Sings, Luno, Mark Geary, Markéta Irglová, Meki Žbirka, Mic Christopher, Midi lidi, Midlake, Mig 21, Michaela Chýlová, Michal Horáček, Michal Hrůza, MIke Snow, Mimóza, Mnága & Žďorp, Monika Načeva, Monkey Business, Mucha, Mydy, N.O.H.A., Narvan, Nerez, Nevermore, Nina Hynes, Noisecut, Nylon Jail, Obří broskev, Ohm Square, Ondřej Havelka & Melodymakers, OTK, Pablopavo & Iwanek & Praczas, Para, Pendler, Pert Lipa, Plastik people, Please the Trees, Polemic, Poletíme?, Post-it, Prago Union, Prague Ska Conspiracy, Pražský výběr, Priessnitz, Progres 2, První hoře, Psí vojáci, Ptačí bar, Puding paní Elvisovej, Radůza, Rara Avis, Rauš, Ready Kirken, Republic of Two, Richard Müller, Roe-Deer, Santa Reparata, Siddharta, Skyline, Slowdive, Southpaw, Soviet, Sto zvířat, Studio Pagol, Sunflower Caravan, Sunshine, Support Lesbiens, Šum Svistu, Švihadlo, Tatabojs, Teepee, Tereza Černochová, Terne Čhave, The Dears, The Extasy os Saint Theresa, The Frames, The plastic people of the universe, The Prostitutes, Those Goddam Hippies, Tichonov, Tokamak, Tomáš Kočko & Orchestr, Tornado Lue, Toxique, Traband, Tři sestry, Ukulele orchestra Brno, Umakart, Valdimír Merta, Vees, Ventolin, Vesna, Vlasta Redl, Vltava, Voila, Voodooyoudo, Vypsaná fixa, Waltari, Wanastovy Vjecy, Whipping Boy, Wohnout, Wotienke, WWW, Xavier Baumaxa, Yellow sisters, Zavíráme, Zrní, Zuzana Navarová, Zvíře jménem podzim, Žamboši, Živé kvety, Život je jinde