Lovemusic: Stopařův průvodce po Mongolsku

Lovemusic: Stopařův průvodce po Mongolsku

V Brně už to balíme a vyrážíme do Mongolska! Tedy ne tak úplně my, ale nejodvážnější stopař Štěpán, jeho krásná žena Romana, pes Františka a spousta krásných věcí od Lovemusic. Před sebou mají 8000 km, které společně zdolají jen a pouze stopem. Napříč Evropou, dále pak Ruskem i skrze jeho sibiřskou část, okolo Bajkalu a pak už jen rovnou do mongolské stepi. A my i vy budete u toho. Celé dva měsíce jejich cesty se můžete těšit na příběhy z cest, skvělé soutěže, spoustu zážitků a na konci trasy taky novou kolekci Lovemusic s mongolskou inspirací.


Na trasu se můžete zatím připravit na www.stopemkolemsveta.cz a samo u nás na blogu a fb.

První palec nahoru na začátku cesty zvedneme 23. července 2015. :-)

Pokračování:

Štěpán, Romča a Fany už jsou na cestě stopem do Mongolska. Vyjeli asi před týdnem a už jsou v Rusku. Jejich cesta začala v Náchodě, kde dali pivko, přespali a pak putovali dál přes Polsko. Na benzínce u Wroclawi pokecali s polskými kamioňáky asi v tomto duchu:

„Kde idete?“ 

„Do Mongolie!“ 

„Všetko autostopem?“ 

„Ano, všetko! Dokupy ima daroga 8401 km!“ 

„No kurwa!“ 


Dál už se rozhovor nevinul neb dva pánové odpadli v úžasu. No a taky po nemalém množství vodky, kterou se před tím posilnili. Litva pak probíhala v příjemném duchu a taky za zvuku češtiny. Mladí češi co nás svezli nás prý znají z Lužánek :-)

Ještě ten večer jsme se zběsilým lotyšským Rusem přejeli svou druhou hranici toho dne a nakonec strávili příjemnou noc v krásném dřevěném domku patřícím lotyšskému celníkovi.

Mělo dojít také na přechod Ruské hranice, před kterou nás všichni varovali. Prý se nedá přejít pěšky, čeká nás několik km kolony a úplatky jsou stále v kurzu.

Nakonec to proběhlo tak hladce, že nás to ani nebavilo a jako bonus jsme ještě večer, hned za čárou, chytili 600 km dlouhýho stopa až do Moskvy. Zdrastvuj Rossijo!

A co bude dál? Další dobrodružství směr Mongolsko a na konci cesty také nová limitovaná Mongol kolekce od Lovemusic . Ale teď už opět palec nahoru :-)