LOVEMUSIC HODNOTÍ: FESTIVALOVÁ SEZÓNA 2011

LOVEMUSIC HODNOTÍ: FESTIVALOVÁ SEZÓNA 2011

Tento rok jsme s naším Lovemusic stánkem stihli objet celkem 11 českých open air festivalů. Srovnávali jsme hradecký, brněnský i pražský Majáles, Zámostí v Třebíči, Dotkni se Písku, United Islands of Prague, Mighty Sounds u Tábora, Sázavafest v Benešově, Open Air Festival  u Panenského Týnce, Trutnov Open Air Festival a jako poslední Rock for Church(ill) u Vroutku. Festivalová sezóna už je za námi, teď je čas na hodnocení. 


Naše top nej a top hnus kategorie jsou vymyšlené naprosto  nevyváženě, hodnocení je čistě subjektivní a zahrnuje pouze festivaly, které jsme navštívili. Bohužel nakonec máme víc negativních než pozitivních kategorií, ale co byste od nás taky čekali.

Lovemusic doporučuje:

Zámostí v Třebíči - pokud máte rádi klidnější, menší festival v pěkném prostředí a s příjemnými návštěvníky. My jsme ho navštívili už čtyřikrát a vždycky se zase těšíme. 

Mighty Sounds – povinně pro všechny milovníky ska, punku a rockabilly. Velmi příjemná atmosféra, hezký, travnatý areál ocení každý majitel koloběžky. Potěší vás módní kreace návštěvníků a dost možná si potom budete chtít pořídit kérku. Rovněž vhodné pro praxi v německém jazyce, Němců je zde požehnaně.

Trutnov Open Air Festival – český unikát. Vzpomenete si na dětský tábor, Vinnetoua a pravděpodobně se obdobně jako většina návštěvníků celé čtyři dny neprobudíte z lihu. Alternativní program potěší intelektuály, rozhodně nesmíte vynechat čtvrtek, kdy obvykle hraje největší hvězda festivalu. Nejméně komerční festival, na kterém si budete moci užít báječný zalesněný areál s červenou zemí, aniž by na vás všude útočila loga a přepálené ceny.

A mimo českou soutěž plně doporučujeme slovenský festival Pohoda. Na spokojenost návštěvníka se tam myslí v takovém měřítku, o jakém se žádnému českému festivalu ani nezdá. Čeká vás perfektní program, hromada doplňkových aktivit, skvělá nabídka jídla včetně labužnických sýrů a čerstvého ovoce. Na festivalu se neprodává tvrdý alkohol, místo opilců tady proto potkáte jenom příjemně naladěné lidi.

Nejlepší lineup

Sázavafest – zajímavě poskládaný program, který se snaží nabídnout něco neohraného. Líbili se nám Hurts, Belleruche nebo Nouvelle Vague. Bohužel nemůžeme do hodnocení zařadit United Islands of Prague, protože jsme nic neviděli.

Nejkrásnější areál

Trutnov Open Air Festival – sluneční paprsky dopadají skrz listí na červenou půdu, v dálce si někdo staví týpí a celý areál vypadá jako indiánská osada.

Nejlepší  atmosféra

Trutnov Open Air Festival

Nejhorší jídlo

Open Air Festival – předražené, mnohdy zkažené a navíc mizerný výběr

Nejlépe ukrytá voda

Sázavafest – za padesát metrů za toikama odbočte do skrytého koridoru, který sice nikam nevede, ale jsou tam koryta s vodou. Našel  je 1 z 5 návštěvníků.

Nejhorší atmosféra

Open Air Festival – festival na 4 km dlouhé ranveji nepotěší vaše nohy ani ostatní smysly, zvlášť když kolem vás neustále sviští pořadatelé na hustých čtyřkolkách a neváhají troubit, když překážíte. 

Nejprašnější festival

Sázavafest 

Nejšpinavější toitoiky

Mighty Sounds – nutno dodat že chyba nebyla na straně pořadatelů – toiek bylo dost a každý den je čistili. Bohužel návštěvníci byli poněkud na štíru s hygienou. No napadlo by vás používat toiku při velké potřebě jako turecký záchod (a netrefit se)? Na Mighty Sounds si skoro každý záchodek našel takového návštěvníka.  Dlužno podotknout, že Trutnov by asi dopadl ještě hůře, kdyby tam nečistili toiky asi 3x denně (sláva jim).

Nejkomerčnější festival 

Open Air Festival  - logo kam se podíváš.

Nejopilejší návštěvníci

Trutnov Open Air Festival - těžko říct, kolik procent návštěvníků přijelo kvůli hudbě a atmošce a kolik jenom kvůli čtyřdenímu nerušenému chlastání. Méně je někdy více.