Listopadový Factory Fashion Market bude pátrat po smyslu módy a stylu

Listopadový Factory Fashion Market bude pátrat po smyslu módy a stylu

Již sedmý trh s nezávislou módou a designem Factory Fashion Market proběhne 9.-11. listopadu v prostorách nově zrekonstruovaného kulturního domu Stadion v Brně. Tématem i podtitulkem designového trhu je tentokrát nastolena otázka: Fashion or Style.


Tři dny věnované prezentaci originální české i slovenské tvorby osvěží příjemná hudba, módní přehlídky, taneční vystoupení a zásobený bar. Vstupné je zdarma, akci pořádá brněnská značka Lovemusic. Tvůrci mohou zaslat přihlášku ještě do 16. září, účast je výběrová.

Předvánoční Factory Fashion Market je ideální příležitostí pro nákup kvalitních a neokoukaných dárků. Návštěvníci se na Stadionu mohou těšit na příjemnou atmosféru, osobní setkání s designéry, návrháři a dalšími módními fanoušky. „Factory Fashion Market se dlouhodobě vymezuje vůči nákupním centrům. Podporujeme malé podnikatele, tvůrčí přístup k práci a originální výrobky. Snažíme se vysvětlit veřejnosti, že takzvané hlasování peněženkou je velmi mocným nástrojem k ovlivnění světa, ve kterém žijeme,“ objasňuje koncept akce pořadatelka Kateřina Hanko Pletichová.

Odpověď na otázku Fashion or Style? budou společně hledat tvůrci i návštěvníci. Zatímco móda podléhá aktuálním trendům a mění se každou sezónu, osobní styl si musí každý hledat sám po celý život a více se v něm projevuje individualita osobnosti. Vztah mezi módou a stylem ovšem není čistě konkurenční, spíše se navzájem doplňují a obohacují. „Názory na vztah módy a stylu budeme zkoumat anketou mezi tvůrci a prostor k vyjádření dostanou i návštěvníci, sami jsme zvědaví, která ze dvou možností získá více zastánců a těšíme se na zajímavé náhledy na pojetí módy a designu,“ uvádí Hanko Pletichová.

Factory Fashion Market č.7
Pá 9.11- Ne 11.11.
Stadion – Kounicova 22, Brno