Krása světa plastových tašek? Je to možné.

Krása světa plastových tašek? Je to možné.

Pokud se vám doma hromadí spousta plastových sáčků a „igelitek“ nejrůznějších značek a barev a všechny je nespotřebujete na psí hovínka nebo zbytky ryb od večeře, vězte, že s nimi můžete čarovat a kouzlit a vytvořit nespočetné množství krásných a užitečných věcí.


Je již celosvětovým fenoménem využívat plastové odpadky k tvorbě něčeho krásného a jedinečného. Stejně tak i existuje mnoho workshopů, které navádějí a dopomáhají k transformaci pytle na odpadky v něco užitečného až éterického či uměleckého.

Pokud máte jen kapku kreativity v krvi a háček na háčkování, není nic jednoduššího, než si vyrobit vlastní taburety, stínítka či celé lampy, obrazy a všelicos jiného. Pokud dostanete chuť nechat igelitkami okouzlit i své tělo, můžete se pustit do háčkování tašek, klobouků, květin do hlavy a podobných módních doplňků a radostí. Návod na háčkování z igelitových tašek najdete ve videu pod článkem.

 

Ze světa umění se můžete nechat inspirovat například díly Roberta Jansona, Diany Kuryzny, Yarona Elyasi, skvělou židlí Ryana Franka, lampou Anne-Cécile Rappy či úchvatným barevným stromem z dílny Pascale Marthine Tayou.

Zdroj: http://list25.com/25-unique-plastic-bag-art-creations/ (fotky umělců)

http://darksideof.com/eco-art-decorations-for-your-home-from-recycled-plastic-bags-593/ (fotky doplňků a nábytku)