Kdo je Lumbersexuál aneb i hipstři chodí do lesa

Kdo je Lumbersexuál aneb i hipstři chodí do lesa

V dnešní době aby si jeden pořádně rozmyslel, jaký „look“ jej bude reprezentovat, protože stačí málo, a skončíte s nálepkou metrosexuál, spornosexuál, hipster nebo lumbersexuál.


Nejznámnějším pojmenováním mužského stylu byl metrosexuál, muž, který se přehnaně stará o svou vizáž a je za ni ochoten utratit (ne)adekvátní peníze. Označení metrosexuál, které poprvé použil v roce 1994 Mark Simons, americký novinář a spisovatel, se s příchodem nové vlny posunulo dále, a vzniklo (u nás dosud relativně neznámé pojmenování) „spornsexuál“, které prvně užil opět Mark Simons v roce 2006. Spornsexuál je označení pro muže, kterým nestačí, že jejich vizáž je jako vystřižená z časopisu Bravo, ale navíc tráví dlouhé hodiny ve fitku, aby své buchtičky mohli porovnávat s těmi, které světu na odiv vystavil Brad Pitt ve Fightclubu.

Na druhé straně pak máme hipstry a lumbersexuály, kteří si sice svou tvářičku pěstují se starostlivostí přehnaně pečující matky, avšak mají tendence působit dojmem muže, který je schopný přežít den v lese. Hipstr a lumbersexuál toho mají hodně společného, avšak s tím rozdílem, že lumbersexuál vypadá, že může kdykoliv ze svého baťůžku vytáhnout sekyru.

Poslední definice lumbersexuála z Urban Dictionary od roku 2010 definuje tento styl: 
„Metrosexuál, co se našel v momentální vlně „dřevorubeckého looku“, který si však s velkou láskou pěstuje své jemné vousy.“

Do té doby se od roku 2004 pod stejným výrazem nacházelo vysvětlení: 
„Muž, který nastaví hrb každému, kdo mu dá dřevo.“

Další definice lumbersexuála, která stojí za zmínku, je k nalezení na Gear junkies, a říká: 
„Vypadá jako tvrdý zálesák, ale jeho flanelová košile je hebká na dotek a nepromokavá, aby nenastydl. Otevírá pivo Lethermanem a je mistrem retro filtru na Instagramu. Nad svým bezstarostným lookem strávil mnohem víc času, než by chtěl, abyste věděli.“

Muži aby se v dnešní době báli, jak vyjdou z domu, protože se kdykoliv může stát, že jim přiletí nějaká nálepka, které se jen tak nezbaví. Nagelují si vlasy a jsou považováni za metrosexuály. Stráví nějaký čas vylepšováním fyzické kondice a je tu spornsexuál. Přestane je bavit být spojován se „šampóny“, a tak se rozhodnou nahodit trošku odrbanější styl, a protože už se přece nestarají, nasadí čepku, a hurá – hipster je na světě. Nakonec se jim zalíbí jejich zarostlý vzhled a začnou si vousy aktivně pěstovat, přidají flanelovou košili, nasadí výraz ostříleného dřevorubce a vida, je tu lumbersexuál! Otázkou zůstává, co přijde příště?

Pokud Vám tyto škatulky moc neříkají a tajně se jim po vousy smějete, mohla by Vás zaujmout naše široká kolekce „Kill all hipsters“, která se nikdy neohraje. Také si díky naší zakázkové výrobě můžete objednat vlastní motiv, a tak se neostýchejte vymyslet vlastní, třeba lumbersexuální, design.

A protože Lovemusic jde s dobou, vypůjčili jsme si reprezentativního lumbersexuála, a jako správného muže činu jsme jej posadili na jednorožce, a posíláme ho k Vám s pozváním na třináctý ročník Factory Fashion Marketu  www.novetrhy.cz, který se uskuteční 17. – 18. dubna v hale Vlněna v centru Brna.