Káťa - kreativní ředitelka a nadšená fotografka s citem pro harmonii

Káťa - kreativní ředitelka a nadšená fotografka s citem pro harmonii

Lovemusic je velká značka, ale docela malá firma. Co je tvým posláním v Lovemusic?


Mým hlavním posláním bylo Lovemusic vymyslet a rozjet :D A jako hlavní poslání celého Lovemusic vnímám to, že chceme být inspirací pro ostatní lidi, že to jde – jít si za svým snem, nezaprodat se práci, kterou nemám rád a s jejímiž hodnotami nesouzním, že můžeme zůstat živými a kreativními osobnostmi, ne jen ubitými kolečky v ekonomické mašinerii, která se celá žene jen za penězi a skutečná podstata života jí uniká. Prakticky se starám o to, abychom měli nové výrobky a kolekce, všechno fotím a vkládám do eshopu, věnuju se administrativě, společně se Zbyňkem rozhodujeme o všech zásadních otázkách a dalším směřování Lovemusic

Mimo všech těchto rolí jsi taky výborná fotografka. Jak ses k focení dostala a jak dlouho se mu už věnuješ?

Já jsem vlastně nikdy fotit nechtěla, ale někdo to pro nás začít dělat musel :D Když jsme kdysi dávno dělali turné Xavierovi Baumaxovi, tak Xavier našel v parku digitální foťák a výměnou za sekyru nám ho daroval. Tak jsem se dostala k prvnímu foťáku a začala fotit produkty, což na začátku dopadalo dost strašidelně. Postupně jsem se v tom vzdělávala, začala fotit i naše MINT markety a další témata. K rozhodnutí, že to s focením myslím vážně, jsem dospěla během mateřské dovolené, takže tak pět let zpátky. 

Co je tvým nejoblíbenějším námětem fotografií?

Kromě produktových a lifestylových fotek pro Lovemusic, plakátů a fotoreportů pro divadelní klub ARTbar II pád a fotoreportů pro MINT Markety fotím nejradši pro svobodné podnikatele, kteří se stejně jako my rozhodli jít vlastní cestou. Setkání s takovými lidmi jsou vždy velmi inspirativní a zábavné. Jinak mě baví mě fotit takřka cokoliv, co je po ruce - mého synka a vůbec všechny děti, kapely, svatby, muchomůrky, přírodu.
Bavím se, když mě život vystavuje věcem, které mě dostávají tady a teď. Proto mám ráda, když je focení dynamické, je prostor pro improvizaci, věci se mění a je třeba rychle vymýšlet nová řešení a zvládat vše i v náročnějších podmínkách. Přijde mi to mnohem zábavnější, než naplňování důkladně a detailně promyšleného konceptu. Nejlepší výsledky vznikají, když mám důkladně a detailně vymyšlený koncept, který se kreativně posune pod vlivem situce někam, kam bych to sama nevymyslela.

Jaké roční období máš pro focení nejradši?

To je jedno, všechna jsou krásná a nejradši mám, že se střídají :D Období není důležité. Nejlepší, co se při focení, stejně jako při jakékoliv jiné kreativní činnosti, může stát, je to, čemu říkám dostat se do proudu. určitě znáte ty vzácné chvíle svatého nadšení, kdy vás vaše činnost natolik pohltí, že zapomenete na všechno kolem. Tak vznikají ty nejlepší a nejtrvalejší věci. Když se povede zachytit duši - ať už okamžiku, člověka nebo prostoru. To jsou ty chvíle, kdy místo času kolem plyne Bůh.

Co bys doporučila začínajícím fotografům?

Určit si cíl a témata. A co nejvíc fotit. Věnovat stejnou pozornost celku i detailu. Pár doporučení jsem shrnula v článku na našem blogu: https://www.lovemusic.cz/loveblog/10-tipu-na-skvele-fotky-nejen-pro-instagram/


Čemu se věnuješ, pokud zrovna nepracuješ nebo nefotíš?

Mému synkovi, přítelovi, přátelům a rodině :D Péči o mojí bytovou džungli. Výletům do přírody, kterých nikdy není dost – nejraději chodím do lesa a pralesa. Šumava je moje láska. Meditacím, práci se sny, bylinkám, seberozvoji. Hrozně ráda tancuju všude, kde je to jen trochu možné, takže ráda chodím na koncerty i na párty.

Jaký je tvůj nejoblíbenější výrobek z portfolia Lovemusic?

Teď úplně miluju stříbrný batůžek Tao, který nosím místo kabelky a mám díky němu volné ruce. Ze šperků poslední dobou nejčastěji nosím ocelové pecky Monstera. A naše vinylové zápisníky – píšu si do nich snový deník a už jich mám opravdu hodně.