Kapesníčky jako v peřince

Kapesníčky jako v peřince

Lidi mají svůj domov. Včely zase svůj úl. Pejskové boudu a kapři rybník. Tak nechme bydlet ve svém i papírové kapesníky. Papírové kapesníčky jsou často opomíjená součást našich každodenních životů, ale na druhou stranu asi každý zná onu prekérní situaci, kdy je alespoň kousíčku jednoho potřeba. A kde nic, tu nic.


Vždy je dobré mít po ruce malého pomocníka a to nejen na mokrý nos. Pokud se vám nezdá mít tašku plnou balíčků s plastovým obalem a po bytě nevzhledné papírové krabice, které zbytečně zabírají mnoho místa, vsaďte na kapesníčková textilní pouzdra. Nejlépe na ty filcová z lovemusic! Jsou skladné, praktické a tak krásné. V naší nabídce je k mání několik stylů i barevných variací. Zamilovat se můžete jak do růžového strašidla a modrého slona, tak se můžete nechat okouzlit například i žlutým pouzdrem s mašlí.

Historie papírového smrkání má svůj základní kámen samozřejmě ve vynálezu papíru, který započal jak jinak, než v Číně (číňané mají na svém hrbu, mimo jiné, i vynález toaletního papíru). První zmínky o kosmetických papírových kapesnících se pohybují okolo 17. století a souvisejí se zámořskými plavbami do Japonska. Ovšem k dnešnímu typu kapesníku se dostáváme až v roce 1924, kdy papírové kapesníky představil větu Kimberly-Clark. Nejprve se používali jako jednorázové pomůcky k odstranění make-up, promovány byly dokonce Hollywoodskými filmovými hvězdami. Všední zákazníci je ovšem brzy začali používat způsobem, který nám je dnes vlastní – tedy na smrkání.

Nebuďte konvenční a překvapte kolemjdoucího, až vás poprosí o kapesník. Nemluvě o vašich přátelích, kteří z vašeho nového pouzdra na kapesníky budou jistojistě paf.

Zdroj: http://www.ehow.com/facts_7238683_origin-tissue-paper_.html http://en.wikipedia.org/wiki/Facial_tissue