Kamarád Honza Laichman

Kamarád Honza Laichman

Bavič, herec, moderátor, divadelní technik, DJ, zpěvák, muzikant, skladatel, možný budoucí moderátor v Radiu Lovemusic, ale hlavně náš kamarád.


Vzpomeneš si jak jsme se seznámili?

Myslím si, že to je zhruba deset let a zřejmě se to kryje se založením divadla Druhý Pád (v té době Stadec Dorost), kdy jsem se začal pohybovat v tehdejším multikulturáku Stadec jako technik. Právě tam jsem viděl první, tehdy Factory Fashion Market, poznal se s Banánem a s Katkou. Jak přesně jsme se seznamili na to historku nemám, ale za těch deset let jsme toho společně zažili tolik, že to asi ani není důležité.

Kdy jsi hrál poprvé jako DJ pro Lovemusic?

Myslím, že na konkrétní rok si asi nevzpomenu. Odhadem to může být tak pět let zpátky. Vím jen, že když jsem poprvé viděl djs na marketu moc jsem si nedokázal představit, že tam jednou budu stát taky,ale stalo se…no i to je Lovemusic.

Kolik jsi odehrál MINT Marketů?

To bude otázka pro nějakýho statistika…já si moc čárky nedělám.

Kde teď pracuješ? Jaké je tvé povolání?

Momentálně pracuju v brněnském divadle pro děti Polárka na Tučkově ulici, jako zvukař a osvětlovač na Malé scéně. Zkoušíme a pracujeme pořád, jen se přiznám že už bych rád viděl diváka, ale to nejsem v dnešní době sám. Mimoto jsem bubeníkem v polárkovské kapele Polaris a taky jsem členem kuchyňského hudebního sdružení Lakrato s kolegou Krajíčkem a kolegou Novotným. Taky ještě občas dělám dj na svatbách pod hlavičkou Weddingdjs. Joo a abych nezapomněl, kdysi jsem hrával jako dj, pouštěč, diskotékovy bavič…v takových klubech jako Metro, Fléda, Favál, Melodka…vzpomínáte si na ně?

Divadlo druhý pád, před tím Stadec Dorost, mluv, přeháněj, chlub se.

Divadlo II. Pád to je už dneska docela velkej kus mýho života. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl být u vzniku tohohle skvělýho zapsanýho spolku, kterej bude mít teď deset let. Je až neuvěřitelný kolik zažitků, společně udělané práce, kamarádství, nově založených rodin a nejrůznějších životních situací se do těch deseti let vejde. Chlubit se asi je čím, i když pominu všechny ty věci o kterých jsem teď psal. Začínali jsem na Stadecu, potom dali dohromady sklep v Cafe Soma na Jana Uhra a v neposlední řadě pomohli vybudoval Artbar II. Pád. Nikdy jsme nebyli nějaká továrna na divadelní hry, ale udělali jsme pak hezkejch špílů, na který se lidi rádi vrací. A ještě uděláme…To si myslím úplně stačí.

Co tvé plány?

Nikdy jsem nebyl člověk, který by hodně plánoval. Beru věci, tak jak přijdou a když se přede mně dostane něco, co podle mě stojí za to snažím se do toho ponořit. Třeba jako když jsme dělali písničku s kapelou Lakrato pro Banánovu iniciativu tykající se Bečvy a její obnovy. V poslední době je nějaké planování čím dal obtížnější, takže vlastně jen čekám co pro mě život má a občas tomu jdu trochu naproti.

 

Neuvažoval jsi o pořadu v rádiu Lovemusic?

Uvažoval a vlastně o tom pořád uvažuju. Něco se chystá a chtěl bych, aby to bylo dobré. A protože, to bude svým způsobem výzva i pro mě, zřejmě to potřebuju nechat ještě chvilku uzrát. V každém případě věřím, že se na vlnách Lovemusic rádia brzo uslyšíme.

A co bys vzkázal všem lidem?

Mějte se rádi.