KAM SE PODĚL KRÁLÍČEK?

KAM SE PODĚL KRÁLÍČEK?

Králík,  ten tajemný mystifikátor. Jistě jste si všimli, že se podezřele často začíná objevovat na našich fotkách, na fesťácích občas vyleze zpod stanu, aby se koukl, kdo že se nám to před něj zase vyblil. Ale kde začal jeho příběh? Proč nás zrovna on tak moc inspiruje? 


Určitě jste to zažili jako děti - na návštěvu přijela tetička a pokud zrovna nebyl čas, kdy dovezla peníze (narozeniny, Vánoce), tak byste se nejradši propadli hluboko do králičí nory - do světa divů a barev, kde vás nikdo nebude obtěžovat všetečnými otázkami ohledně vašich školních úspěchů, jídla a opačného pohlaví.

Určitě jste to zažili jako puberťáci - jste na párty a někdo vám nabídne bílou pilulku, která vyřeší všechny vaše problémy a ukáže vám ten jediný správný směr, ten jediný správný svět. Čistě jen - následuj bílého králíka, on ti ukáže tu správnou cestu.

Určitě už jste to zažili jako dospělí - okolí se vám snaží vnutit svou vlastní nezpochybnitelnou pravdu, nabízí snadná řešení za nízké ceny a bez újmy. Rychlý únik před realitou do jednoduchého světa.

Králík je jednoduše symbolem něčeho nepostižitelného, něčeho, co je všude kolem nás, máme to na dosah a přeci se toho nikdy nezmocníme. Tak proč to aspoň nemít na tričku?