Kaczi - zpěvačka a tvář Lovemusic

Kaczi - zpěvačka a tvář Lovemusic

Kaczi je písničkářka pocházející z Frýdku-Místku. Nejčastěji si ji asi vybavíte s akordeonem, hraje ale také na klavír i kytaru. Dlouhodobě spolupracuje s Lovemusic a s Banánem. Bez Kaczi se neobejde žádná pořádná hudební akce, kterou Banán pořádá. Naopak Kaczi byla dlouhou dobu tváří značky Lovemusic. Kaczi už má za sebou vydání EP Polonahá, na jaře 2020 vydala singl Milenka, na podzim potěšila fanoušky písní Málem jsme si zvykli, a v současnosti připravuje nové album, které má spatřit světlo světa na jaře 2021.

Banán s ní vedl rozhovor.


Je to pár týdnů zpět, kdys nám všem zahrála na online streamu Lovemusic festivalu. A vím, že jsipatřila mezi ty, kdo už na jaře pilně streamovali. Co si o tomto způsobu distribuce hudbymyslíš?

Živé koncerty nemůže nic nahradit, ale je to alespoň malá kompenzace toho, jak můžeme zůstat v kontaktu s našimi fanoušky. Na druhou stranuje to novodobý způsob distribuce hudby, ale z mé zkušenostina tom vidím pozitivní to, že se tak můžu dostat k novým posluchačům…

 


Přestože je Lovemusic taková optimisticky laděná značka, zeptám se tě na to, co si myslíš o dnešní době.Nejsou žádné koncerty, není kam zajít na pivo, kde se potkat s kamarády, anis příležitostmi. Dokázala bys ale přece jen, rovněž jako velký optimista, na tom všem najít nějaká pozitiva?

Je to změna. Když se bavím s lidmi, kteří byli hodně pracovně vytížení, teď konečně tráví čas se svou rodinou a s dětmi, což mi přijde skvělé. Já sama trávím mnohem více času s rodinou i přítelem. Je čas pro to tvořit, mnozí z nás dělají čistku domácnosti, já jsem se stihla přestěhovat. Kapely nahrávají nové písničky, je prostor pro to být kreativní. I já dělám na nových klipech, začínám připravovat nové album. Spousta lidí začalo trávit čas v přírodě namísto obchoďáku. Další pozitivum pro lidi, i když příroda tím někdy bohužel trpí. Vnímám, že máme mnohem větší tendenci se spojovat a podporovat. Díky této době jsem se seznámila se skvělými lidmi, kteří na sebe vážou nové spolupráce. Myslím si, že takové zastavení už nezažijeme, teda doufám :D

Kdy ses vlastně vydala na svou dobrodružnou uměleckou pouť?  Kdy poprvé tě napadlo, že bys mohla být zpěvačka?

Táhne se to se mnou už od dětství. Jsem z hudební rodiny, taťka se svého času hudbou živil, spolu s mamkou měli kapelu, která funguje dodnes a mě vlastně jejich kapela vychovala. Od třinácti jsem s nimi začala veřejně hrát po zábavách, takže to byl vlastně úplně přirozený vývoj. Postupem času jsem začala skládat písničky a dala jsem se na svou vlastní dráhu. Klíčovým momentem pro mě bylo vítězství v soutěži Czechtalent 2012. V tom roce vzniklo první demo CD a pak se to na sebe nabalovalo. Začala jsem buskovat na ulici, pak přišla konzervatoř, první nominace na Cenu Jantar, první EP. Za to všechno jsem nesmírně vděčná. Samo sebou to neslo taky řadu neúspěchů, ale ty mě posunuly dál. Hlavně jsem si uvědomila, že pokora je ze všeho nejdůležitější.

Kdo je tvou inspiraci, vzorem?

Jednu dobu to byla Pink, ikdyž ta mě stále baví – svou vizáží a temperamentem. Později jsem objevila Zaz, a ta je mým vzorem dodnes. Hudebně mě oslovila taky kapela Florence and theMachine. Inspirace je všude kolem. Z české scény mám ráda Anetu Langerovou, poslechnu si Radůzu, hodně mě baví kapela Jananas. Vzniká u nás skvělá muzika.

Vím, že hodně a ráda cestuješ, je to pro tebe zdroj inspirace? Nebo proste musíš být v pohybu? Kdes byla naposledy?

Vždycky jsem si přála cestovat spolu s hudbou. Cítím, že už jsem si to splnila a teď jsem naopak ráda na jednom místě, teda v rámci ČR :D. Pro dobrodružství není třeba chodit daleko. Například včera jsme si s přítelem vyjeli udělat oheň do přírody, kde jsme si opekli ryby, vykoupali se v řece, a bylo to úplně boží. Takové okamžiky mě hodí vždycky do cestovatelského módu, tak trochu out of your comfortzone. Teď se cestovat moc nedá, ale určitě zase někam vyrazím. Láká mě Balkán, pak na druhou stranu Irsko a projet Skotsko. Naposledy jsme se rozhodli o půlnoci, že si vyrazíme k Baltu do Sopot. A tím, že mi na poslední chvíli odpadl koncert, a my jsme měli čtyři dny volna, zajeli jsme se vykoupat k moři a dokonce jsme to spojili i s hraním na ulici :D Byla to sranda.

Když cestuju se svými dětmi autem, neuvěříš tomu, ale pokaždé po mě chtějí, ať pustím Lailai, tzn. písničku Konec kariéry. Slova tvých písniček umí moje dětiz paměti. Nepřipadají ti děti jako skvělá cílová skupina?Máš třeba v plánu něco pro děti?

Děti jsou skvělé a moc mě baví, a o to větší radost mám, když vidím, že se jim má hudba líbí. Vím, že to děti myslí upřímně. Teď vyšel vánoční klip „Těšíme se na Vánoce“ ve spolupráci s dětským sborem Permoník. Ta písnička je pro celé rodiny, a hlavně teda pro děti. Zvu tě na její poslech i s tvými dětmi ;)

 

 

Víš, že tvoje písničky hrajeme také v rádiu Lovemusic? Chystáš se vydat nějaké nové album?

Občas to chytnu ;) Díky za podporu, to je skvělé. V příštím roce na jařeby mělo vyjít mé první debutové album. Právě na něm začínáme pracovat. Je to pro mě velká výzva a těším se na to.

Lovemusicje přeci jen módní značka, a ty jsi byla dlouho naší tváří. Musím se tě proto zeptat, jakýz našich produktů bys doporučila známým.

Moje nejoblíbenější je ledvinka Lovemusic. Je se mnou všude. Miluju ji pro její praktičnost, velikost, dám tam ty nejdůležitější věci. A taky mě naučila minimalizovat věci v kabelce :)