Je Kistenn princ popu?

Je Kistenn princ popu?

Ahoj Kristiáne. Stále nemůžu zapomenout, jak jsi během streamu Lovemusic festivalu zdravil svou maminku, která kvůli tomu, aby tě viděla, nešla do kostela? Jak na ten festival vzpomínáš?


Bylo to extrémně super – a to říkala i mamka! Po dlouhé době to byla příležitost vystupovat a užít si hudbu. Velmi se mi líbí koncept online koncertu a jsem velmi vděčný Banánovi a Lovemusic, že to uspořádali. Zvučení a přenos byl velmi kvalitní, hoši odvedli profesionální práci. A mám i velkou radost z toho, že se mnou vystoupil Ondra. Díky němu byl můj koncert o něco zajímavější. Vždy se snažím svůj koncert ozvláštnit, i když vlastně tohle byl teprve můj druhý koncert.

 

Jaké jsou tvé hudební začátky? Odkud pocházíš? A jak ses dostal k hudbě?
Pocházím ze severu Moravskoslezského kraje, ze Slezských Rudoltic. Hudbě se věnuji od malička. Rodiče mě poslali do „zušky“ už v šesti letech a od té doby roste moje vášeň pro hudbu. Nejdříve to bylo vystupování na koncertech, pak jsem začal hrát v kostele a momentálně studuji konzervatoř.

Co se týče začátku Kistenna (Kristiánovo umělecké jméno, pzn. autora), tak to bylo postupné. Od patnácti píšu písně, pak jsme měli jsme i školní kapelu na gymplu, kde jsme s klukama blbnuli. V sedmnácti jsem si našetřil na mikrofon a dostavil se první úspěch – menší vítězství v songwritingové soutěži. No a ve dvaceti jsem si našetřil na MIDI klávesky a program na tvoření hudby, a začaly vznikat songy, se kterými teď vystupuji.

Je tedy pravda, že studuješ operní zpěv? Řekni nám o tom něco:

Přemýšlel jsem, co dělat po gymplu, a rozhodně jsem chtěl na zpěv na konzervatoř. Byl jsem na přijímačkách, dostal jsem se, a teď jsem v třetím ročníku na klasickém zpěvu. Rodiče mě přemluvili ještě ať k tomu studuji VŠ, tak jsem na Hudebních vědách. Takže studuji klasickou hudbu, ale ve volných chvílí se věnuji té své hudbě.

Vím, že v Brně bydlíš na velmi speciálním místě, jsme vlastně sousedi. Pověz něco o Chatě 77.
Na Chatu jsem se dostal díky své úžasné kamarádce – a ještě lepší zpěvačce – Míše Chylové. Na Chatě jsem od ledna tohoto roku a spolu s dalšími spolubydlícím a kamarády vytváříme komunitu lidí, co milují hudbu a párty.  Měli jsem připravený skvělý program plný přednášek, koncertů a dýchánků, ale kvůli Mrs. Corona jsme ho museli zrušit. Ale až bude situace lepší, určitě nás musíte navštívit, jsme kamarádská parta.

Takže to je místo, kde tvoříš? Tam se odehrál i tvůj speciální koncert.
Ano, tam i tvořím, je to mé studio. Chci tam vytvořit své první album, abych mohl říkat, že vzniklo v obýváku na Chatě 77. V červnu jsem tam měl svůj první koncert, protože k tomu místu mám speciální vazbu – je to vlastně můj domov. Na koncertě bylo spoustu lidí a všichni jsme si to náramně užili.

Jaká je tvá ambice do budoucna, co máš v plánu?
Tak právě poslední měsíce se snažím vydat album The Aquarius Experience, které už je napsané, ale ještě se nahrává. To bude můj odrazový můstek. Dále mám domluvené nějaké spolupráce, třeba s Mírou z Fred Madison, tak snad to klapne. Snažím se být produktivní, co to jde.

Jaký je tvůj hudební sen?
Snů mám plno, jsem obrovský snílek. Chtěl bych vystupovat na velkých festivalových pódiích, chtěl bych mít kolaboraci s mými oblíbenými umělci jako Grimes nebo Charli XCX, kteří jsou pro mě velkou inspirací. Ale asi největší je, abych se mohl živit tím, co mě baví, a to je hudba. Když to půjde, budu nejšťastnější člověk.

 

Víš, že tvé písničky hrajeme v Radiu Lovemusic? Posloucháš ho někdy?
Vím o tom, a jsem za to extrémně rád. Ve skutečnosti mám rádio připnuté na liště od prohlížeče a občas ho na Chatě nebo ve volných chvílích zapnu. A když tam zrovna hrají mou píseň, připadám si jako hvězda.

 

Je nějaký produkt od Lovemusic, který se ti líbí, který bys doporučil ostatním?
Lovemusic má spoustu stylových věcí, které bych chtěl. Ledvinky jsou strašně super a cool. Ale v poslední době mě velice zaujaly peněženky, mají skvělý design a barvy.

Děkuji za tvůj čas.

 

Kiitenn YouTube
Kistenn Instragram
Kistenn Facebook