Film Drei Toma Tykwera není pro upejpavé

Film Drei Toma Tykwera není pro upejpavé

Tom Tykwer natočil zdánlivě obyčejný film o partnerském soužití v Berlíně, nicméně nebyl by to Tom, aby v tom (všimněte si té zvukomalebnosti) nebyl nějaký háček. Takže Simon a Hanna jsou spolu dlouho, velmi dlouho na to, aby se zmohli na kvalitní sex,  moc málo na to, aby jeden z nich umřel na smrt stářím. Nudí se. Chtějí nové podněty. Ale stále se mají příliš rádi na to, aby svou avantýrou ohrozili teplo stabilního vztahu. Nicméně - něčím rychlým na jednu noc nepohrdnou, a protože je, očima režiséra, Berlín malý jako Brno bez aglomerace, tak si oba dva najdou stejného milence v podobě sličného árijského Adama, který má minimum replik a minimum vybavení v bytě. 


O to víc ale koná - údajně neplodná Hanna během poměru s ním otěhotní a Simon, ač prodělává rakovinu varlat, s ním očividně objevuje nové otvorové možnosti svého těla. A ano, hádáte správně, všichni tři se potkají v jednom bytě (opět ta malost Berlína!) a musí vyřešit nelehkou otázku, jak to s jejich trojpoměrem půjde dál.

Drei si určitě nepouštějte, když vedle vás bude sedět matka nebo Petr Hájek. A taky se na něj nekoukejte s někým, kdo se nervózně hihňá, když vidí nahé lidské tělo, protože to by se mohl udusit popkornem. Je to film, který je i přes veškerý nadhled veskrze erotický. Kdo ví, možná ho Tom chtěl pojmout vážněji, ale trochu se toho bál. Přece jen - hihňání by tentokrát nebylo na místě už vůbec.