Factory Fashion Market začíná už v pátek

Factory Fashion Market začíná už v pátek

Již tento pátek proběhne šestý díl největšího moravského trhu s nezávislou módou Factory Fashion Market. Od pátku 17.února do neděle 19.února 2012 se v multikulturním domě Stadion na Kounicově ulici v Brně sejdou příznivci originálních výrobků z dílen českých a slovenských designérů, tentokrát pod heslem Fashion is Art. Akci pořádá nezávislá značka Lovemusic a vstup je opět zcela zdarma.


„Velkou pozornost věnujeme plakátům naší akce. Dlouhodobě spolupracujeme se studentem ilustrace na Univerzitě Tomáše Bati Jindřichem Janíčkem. Aktuální plakát ilustruje naše heslo Fashion is Art, ovšem v Jindřichově podání je umění spíše vědou, navíc poněkud výbušnou,“ komentuje vizuální prezentaci Factory Fashion Marketu organizátorka Kateřina Pletichová. Konečné rozhodnutí otázky, zda móda je či není umění, bude v závěru na každém návštěvníkovi. Přesvědčit se je bude snažit více než 50 návrhářů. Zaujme mezi nimi například streetwearová značka AtomRat, která se v Brně představí vůbec poprvé nebo nebývale velké množství slovenských tvůrců, kteří mají k módě zase trochu jiný přístup. Na akci se po delší pauze vrací výtvarnice Vendula Chalánková alias Zvrhlý vkus, která kromě opravdu jedinečných šperků představí i svou dětskou knihu O perníkové chaloupce.

Páteční program nabídne taneční vystoupení s názvem Rejnok studia Cyranovy boty, jež zatančí tělesně hendikepovaní tanečníci. V osm hodin večer začne koncentrovaná módní přehlídka šesti nezávislých módních značek. Po jejím skončení bude následovat Positive Lovemusic party, na které si budou moci návštěvníci i prodejci vydechnout od celodenního nakupování a pobavit se. 

Sobotní program začne s příchodem legendárního Kokina. Minule se po jejich úžasných zákuscích ve francouzském stylu doslova zaprášilo a lidé odcházeli nikoliv s jednou sladkostí, ale s celou krabicí plnou dobrot. Večer tentokrát nebude ve znamení módních přehlídek, ale neméně atraktivních tanečních vystoupení. Kateřina H. Hanzlíková okouzlí sólovým tancem Sen a vzápětí po ní vystoupí skvělá taneční skupina Wackkiki s představením Dance is Art„Wackkiki vždy chystají pro Factory Fashion Market jedinečné vystoupení. Naposledy sklidili se svým vystoupením obrovský ohlas. Dokážou jedinečně skloubit profesionální tanec, hereckou performance s vtipným pojetím tančeného tématu,“ komentuje program Pletichová. V pátek i v sobotu navíc program osvěží videoprojekce a performance na téma Móda je umění.

Seznam prodejců

ADELL, Ashaki, Atelier 27, Atelier MATE, Atelier-koira-kissa, ATOM RAT s.r.o, Cestovatelkaaa, Dara bags, Dareen, Design by Hanaruth, Dílnička NA TVRZI, Dragonicca´s Fantasy, E-lišperky, Flamingopark s.r.o., Galerie Glara, Hackboard, Haneri, Helena Řezníčková, KATY YAKSHA, Kirsten, LaPilou, Linkwatches, Lorijana, Lovemusic, LU:KA fashion, Maka Gallik, MAR.S, Martha, Martin Tyc, Matilda, Matipe, Melly, Mimikri, MUXU, MY little planet, Naševěci, NaUcho design, PAN MON, Pictordie, Plazmalab, PunkTura, RATATA, Retart, Rudakitana, Skafandr, Šperky LuSk, Tobag, Vendelín, ZemArt, Zvrhlý vkus, Zzuzzi

 

Program:

Pátek 17.2.

14:00 - začátek prodeje, hrají W.Dj, Marthy, Kema

18: 00 - videoprojekce na téma Art is fashion (moderují Eva Janková a Jenda Perla)

19:30 - Rejnok - vystoupení tanečního studia Cyranovy boty

20:00 - módní přehlídky Punktura, Rudakitana, MUXU, Pictordie, LU:KA fashion, Lovemusic

21:30 - Positive Lovemusic party - hrají W.DJ, Upgrade, To-su-ya, marthy, Navr aka Rvan

 

Sobota 18.2.

10:00 - začátek prodeje, hrají W.Dj, Marthy, Kema

11:00 - Kokino - neodolatelné zákusky, tentokrát budou opravdu dobře zásobení

18: 00 - videoprojekce na téma Art is fashion (moderují Eva Janková a Jenda Perla)

19:30 - Sen - sólové taneční vystoupení Kateřiny H. Hanzlíkové

20:00 - Dance is Art - taneční vystoupení skupiny Wackkiki

 

Neděle 19.2.

10:00 - začátek prodeje, hrají W.Dj, Marthy, Kema

17:00 - konec prodeje