Envirofest Bečva 2021 - rok po havárii

Envirofest Bečva 2021 - rok po havárii

Rok po dosud nevyjasněné havárií na řece Bečvě se ve Valašském Meziříčí bude konat první ročník Envirofestu Bečva 2021, který nabídne koncerty, diskuse a přednášky na téma naše životní prostředí. A přijede i Tomáš Klus. 


Loňská otrava řeky Bečvy, která je považována za jednu z největších ekologických katastrof na našem území, rezonuje naší společností ještě rok po havárii. Právě zájem veřejnosti o stav životního prostředí vedl skupinu občanů z Valašska k myšlence prvního ročníku Envirofestu Bečva 2021.

“Stejně jako mnoho našich spoluobčanů nejsme spokojeni s postupem úřadů při vyšetřování havárie, která se stala symbolem poškozování našeho životního prostředí. Již 11 měsíců organizujeme demonstrace, benefice, vystoupení umělců i odborné debaty věnující se případu otrávené Bečvy. Vyvrcholením těchto akcí bude Envirofest Bečva 2021, který se bude konat rok po havárii, v sobotu a v neděli 18. - 19. 9. 2021, v areálu zámeckého parku ve Valašském Meziříčí. Envirofest pořádáme ve spolupráci s Kulturním zařízením města,” uvedl Jan Husák ze spolku Zdravá Bečva, hlavního organizátora akce.

Envirofest nabídne bohatý kulturní program, kterým chce oslovit široké spektrum lidí. “Jsme rádi, že stejné hodnoty sdílí i Tomáš Klus, KACZI, Koňe a Prase, Tomáš Kočko a další, kteří již přijali pozvání” uvedl další z organizátorů, Zbyněk Hanko. Akce také nabídne moderované besedy s odborníky, politiky a dalšími osobnostmi, které budou zaměřeny nejen na zásadní otazníky kauzy Bečva, ale také na vztah naší společnosti k životnímu prostředí. “Na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro které bude připravena zábavná pátrací stezka, tvořivé workshopy, filmové projekce a samozřejmě občerstvení,” dodává Hanko. 

“Vstupenky lze zakoupit v předprodeji za symbolickou cenu 209 Kč, která připomíná datum loňské havárie,” zakončuje Lenka Halová, další z organizátorů festivalu. “Na místě bude vstupné za 300 Kč. Děti do 15 let a senioři mají vstup zdarma.”