Československá festivalová kolekce triček Ordinary Czech Guy

Československá festivalová kolekce triček Ordinary Czech Guy

Česká lifestylová značka Lovemusic každoročně spolupracuje s nejvýznamnějšími českými a slovenskými festivaly. Při této příležitosti letos oslovila mladé designéry, aby k jednotlivým festivalům vytvořili jedinečné tričko. Vznikla tak různorodá série československého festivalového léta 2014 s názvem Ordinary Czech Guy, kdy každé z triček vyjadřuje festivalovou náladu a atmosféru jednotlivých akcí.


Sedm nejvýznamnějších československých hudebních a filmových festivalů převedli mladí designéři do podoby originálních triček. „Myšlenka vyjádřit ducha jednotlivých festivalů nám už delší dobu ležela v hlavě. Rozhodli jsme se oslovit mladé designéry a výsledek je překvapující – sedm festivalů, sedm triček, sedm různých nálad,“ uvedl k aktuálnímu projektu Zbyněk Hanko z Lovemusic.

Pro filmový festival v Karlových Varech vybrala studentka grafického designu Kristýna Konečná motiv z kultovního Tarantinova filmu Pulp Fiction. Tričko doplnila nápisem, který vyjadřuje divácké napětí těsně před začátkem filmového snímku. Vzniklo tak typicky filmařské černobílé tričko Enjoy the Silence.

Logo Lovemusic využil Jakub Vémola při designování trička pro letošní trenčínskou Pohodu, jejíž hlavní hvězdou byl legendární Kraftwerk. Minimalistický design trička je tvořen motivem sluchátek, srdcem a nápisem Listen to your heart’s music.

Jakub Vémola ztvárnil také tričko pro filmový festival v Uherském Hradišti. Jedinečnost festivalu vyjadřuje signální červená barva a motiv Lovemusic srdce s nápisem Wild at heart.

 

Narozeninové tričko jubilejního 10. ročníku Mighty Sounds v Táboře zpracovala kmenová designérka Lovemusic Barbora Hermanová. Model Life is joy vystihuje dramaturgii festivalu, kde můžete na vlastní oči vidět a na vlastní uši slyšet to nejlepší ze ska, punku, reggae, rock´n´rollu, hardcoru, psychobilly a dalších mighty žánrů.

Poctu festivalu Colours of Ostrava konaného ve vítkovických železárnách vyjádřil ostravský rodák Martin Kučma. Jako ústřední motiv využil těžební věže s nápisem Thanks for freedom.

 

Rolling is art – životní přístup, lifestyle a také tričko pro benešovský Let it roll vytvořené studentkou grafiky ze Zlína Eliškou Chytkovou.

Festivalovou řadu uzavírá zelené tričko Peace Love vytvořené Ivou Škrbelovou speciálně pro festival Trutnoff s poctou Václavu Havlovi a ideálům 19. listopadu 1989.