Bulteriér - tvrďák s úžasným srdcem

Bulteriér - tvrďák s úžasným srdcem

Bulteriéři jsou často bráni jako krvelačná stvoření, která si s ničím a s nikým neberou servítky. Při bližším seznámení musí být ovšem každičkému milovníkovi psů jasné, že se jedná o bezvadné mazlíčky se srdcem na pravém místě.


Původ jejich strašidelného a ne zcela čistého původu najdeme v naprostých počátcích jejich vývoje. Dnešní bulteriér vznikl křížením anglického buldoka s bílým staroanglickým teriérem. Jejich prvotním účelem bylo zápasení a to jak (zejména zpočátku) s medvědy, tak i se psy. A právě tady můžeme najít první semínka nelichotivých „klevet“, které se o tomto mazlíkovi nesou. Pro psí zápasy nebylo důležité, a není ani dnes, jak pes vypadá, ale jaké má bojové schopnosti a jak moc urputný dokáže být. Některé z původních bulteriéřích schopností a vlastností přetrvaly i do dnešních dní, je to především jejich tvrdohlavost a tvrdost. Ne ovšem tvrdost ke svým pánům, ale taková, která jim dovoluje lépe a déle snášet bolest, což pro ně bylo v dobách zápasení velikou výhodou.

Původem se tedy jedná o anglické plemeno střední velikosti. Bulteriéři se dožívají až 13 let a jejich maximální hmotnost se v dospělosti pohybuje okolo 30 kil. Ve vztahu k dětem jsou velmi dobrými společníky s láskyplnými srdci, ovšem k ostatním zvířatům nemusí být tento roztomilý psík nejlepším společníkem. Vše ovšem závisí na výchově a výcviku. Je to stejné jako u všech ostatních domácích mazlíčků (a to nejen těch zvířecích;). Čím víc lásky dáte, tím víc jí dostanete nazpět. Pokud bulteriérům propadnete a rozhodnete se jednoho si pořídit, vězte, že potřeba lásky a zájmu platí u tohoto plemene dvojnásob. Bulteriéři jsou totiž velmi nároční psi jak na výchovu, tak na denní pohyb a vaši pozornost. Stává se tak nerozlučným společníkem a kamarádem pro kohokoliv, kdo mu bude ochoten věnovat alespoň čtyři hodiny denně a to minimálně.

Pokud jste milovníky těchto němých tváří, je pro vás na lovemusic.cz nachystáno několik bulteriéřích kolekcí, které čekají na ochočení od milovaného páníčka. Vybírat můžete z 3D náušnic, triček, tašek, visacích náušnic i pecek do uší, či se nechat okouzlit dřevěnými hodinami Bulteriér.

Bulteriér je tvrďák, který potřebuje především pevnou ale láskyplnou ruku při výchově a soužití, měkký pelíšek a spoustu pozornosti a času svých pánů. Odměnou vám bude přítel do všech životních situací, který vám prokoukne až do duše.