Bleší trhy Dobrá karma jsou novou součástí Zelného trhu

Bleší trhy Dobrá karma jsou novou součástí Zelného trhu

Říká se, že člověk nejlépe pozná ducha města podle jeho bleších trhů. O bleších trzích Dobrá karma s podtitulkem Pro někoho odpad - pro jiného poklad to platí rozhodně. Konají se každou první sobotu v měsíci v druhém patře nové budovy Tržnice Brno na Zelném náměstí v Brně. Kombinace osobitých bleších trhů, farmářských trhů, lokálních obchůdků v Tržnici a skvělé kavárny Podobrazy perfektně ilustruje atmosféru přátelského a příjemného města, kterým Brno bezesporu je. Nejbližší Dobrá karma č.7 se bude konat 4.listopadu od 9:00 - 13:00 za hudebního doprovodu DJ Laise.


Každý den se vyrobí neskutečné množství věcí, které se následně převáží tam a zpátky po celé zeměkouli. Výroba i doprava ekologicky zatěžují naši planetu naprosto neudržitelným způsobem. Naším receptem, jak alespoň nějak ulevit Zemi, je recyklace věcí prostřednictvím bleších trhů.

Kolik máte doma předmětů a jaké procento z nich nepoužíváte nikdy nebo takřka nikdy? Jak se cítíte v bytě přeplněném zbytečným harampádím? Jste díky nim šťastnější? Jak se cítíte, když vyhazujete do popelnice věci, které ještě mohou sloužit? Má smysl, aby se obdobné předměty vyráběli znova pro někoho jiného, když je může mít od vás?

Opravdu potřebujete mít všechno nové? Opravdu vás baví trávit čas a utrácet peníze v nákupních centrech bez duše? Nevadí vám, že vaší peněženkou podporujete nadnárodní koncerny namísto lokálních producentů a že se podílíte na ničení planety?

Bleší trhy jsou návratem k lokální ekonomice, k původnímu významu trhů, které stojí na mezilidských vztazích a komunikaci dvou lidí. Pro jednoho nepotřebný odpad se na nich mění v poklad pro druhého. Můžete sehnat takřka cokoli - za drobný peníz, s příběhem, s osobním kontaktem a bez ekologické zátěže.

Nám jde o to vás inspirovat, abyste se zvedli a zamysleli se nad tím, co skutečně potřebujete a co ne. Myslíme si totiž, že čím méně nepotřebných věcí člověk má, tím je šťastnější,” říká zakladatel bleších trhů Zbyněk Hanko.

Proto jsme naše bleší trhy pojmenovali Dobrá karma. Prodej a nákup použitých věcí nezatěžuje planetu, osvobozuje i obohacuje prodejce a těší kupujícího, který může nakoupit s lehkým srdcem. Na Dobré karmě navíc vládne skvělá atmosféra, DJ se stará o hudbu s příjemnou atmosférou, nechybí něco dobrého na zub a na pití. Nákup a prodej se stává příjemnou společenskou událostí.

Každý si může za pouhých 200 Kč pronajmout prodejní místo a nabídnout své věci návštěvníkům Dobré karmy. Co neprodá, může přímo na místě věnovat nadačnímu obchodu Šuplig a tím svoji dobrou karmu ještě znásobit. Prodejci se mohou snadno přihlásit přes formulář na našich stránkách: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqEjnRIlJ1HoCaQQrEruYOADHy5HIuZ7buvEMfb1qXiGIhZg/viewform

 

FB stránka:

https://www.facebook.com/dobrakarmaCZ/

Aktuální události:

https://www.facebook.com/events/490066268036430/

https://www.facebook.com/events/334113530333202/

Web:

http://dobra-karma.cz/