Audrey Hepburn? Měla by se najíst.

Audrey Hepburn? Měla by se najíst.

Napadlo mě v pubertě, když jsem koukala na My Fair Lady na nové barevné televizi a přemýšlela, proč má ten kominík vedle ní tak divnou štětku. Britské muzikály jsem nechápala a ani za mák jsem nevěděla, co je na hubené dámě tak okouzlujícího. Až později jsem zjistila, jak úžasnou ženou Audrey Hepburn byla a to nejen ve tváři, ale hlavně na duši.


Od neúspěchu k hvězdnému úspěchu 

Už vůbec začátek kariéry Audrey Hepburn je zajímavým úkazem toho, jak je někdy vesmír nevyzpytatelný. Audrey totiž chtěla být původně baletkou, ale byla na to příliš vysoká. Měřila 170 cm. Ačkoliv se to zdálo jako konec jejího snu, na baletní škole v Londýně, kam nastoupila, si jí všimli muzikáloví a filmoví producenti a začali ji obsazovat do menších filmových rolí. Odtud už to byl jen krok ke hvězdné kariéře, natáčení ve Spojených státech a prvnímu Oscaru za Prázdniny v Římě. Kromě několika jazyků ovládala i zpěv, který skvěle využila v muzikálu My Fair Lady nebo ve filmu Snídaně u Tiffanyho, odkud pochází snad její nejznámější filmová podobizna. Naposledy před kamerou stanula v roce 1989 ve Spielbergově filmu Navždy.

Módní ikona s duší

Svou netradiční krásou si podmanila také módní svět. I když byla velmi hubená, vždy byla elegantní a neuvěřitelně ženská. Nechyběla jí noblesa a charisma. Trendy, kterými se řídila, jsou platné dodnes. Jejím nápadem bylo obout si pohodlné balerínky, které nosí dívky všech věkových kategorií až do dnešních dní. Ona sama říkala: „Proč se neustále měnit? Každý by měl mít svůj styl. Když ho najdete, držte se ho.“ O síle těchto slov svědčí i to, že byla v roce 2011 vyhlášena nejkrásnější Britkou všech dob. 

Ač byla Audrey Hepburn velmi krásná, díky jejímu talentu, umění a originalitě se z ní nikdy nestala jen prázdná pěkná tvářička. V šestnácti letech pracovala jako dobrovolná sestra v holandské nemocnici. V osmdesátých letech se pak věnovala především práci pro humanitární organizace. Stala se dokonce velvyslancem dobré vůle pro UNICEF. Svůj honorář ve výši jeden milion amerických dolarů, které utržila za svůj poslední film Navždy věnovala právě této organizaci. Zpráva o její smrti v roce 1993 dokonce přerušila v médiích přímý přenos inaugurace amerického prezidenta Billa Clintona. A je naprosto jasné proč. 

Audrey je naší ikonou pro nás v Lovemusic, ne nadarmo vyrábíme s Audrey Hepburn plátěné nákupní tašky, vinylové hodiny, diáře, plakáty, samolepky i náušnice. 


Jak být krásnou ženou podle Audrey Hepburn aneb 12 tipů na krásu: 

1. Abyste měly hezké rty, říkejte hezká slova 

2. Pro krásné oči hledejte v ostatních lidech to krásné. 

3. Pro štíhlou postavu se rozdělte o své jídlo s hladovými. 

4. Pro krásné vlasy nechte dětské prstíky, aby se vám v nich procházely alespoň jednou denně. 

5. Pro duševní rovnováhu choďte s vědomím, že nikdy nejdete samy. 

6. Lidé mnohem víc než věci potřebují být ochraňováni, oživováni, milováni a spaseni, nikdy nikoho nezraňte. 

7. Pamatujte, že když potřebujete pomocnou dlaň, vždy ji najdete na konci své ruky. Jak budete stárnout, objevíte, že máte ruce dvě. Jednu, aby pomohla vám, a druhou na pomoc ostatním. 

8. Krása ženy není v oblečení, které nosí, v postavě, kterou má, ani v úpravě jejích vlasů. Krása ženy musí být vidět v jejích očích, protože to jsou to dveře do srdce, místa, kde sídlí láska. 

9. Krása ženy není v obličeji. Pravá krása ženy se odráží v její duši. Je to ta péče, kterou dává, vášeň, kterou ukazuje. 

10. Krása ženy roste s léty.


Do současnosti se Audrey Hepburn vrátila v reklamě na čokoládu. Tento výsledek je prací filmových animátorů.