5 věcí, které jste možná nevěděli o kabelce Dafné

5 věcí, které jste možná nevěděli o kabelce Dafné

Kabelka Dafné patří mezi naše i vaše nejoblíbenější kabelky a dalo by se říct, že v sobě snoubí úplně všechno čím Lovemusic byl i je. Letos slaví páté narozeniny. Pojďte se začíst do jejího příběhu od miminka až po pětiletou dámu.


Jak se Dafné narodila 

U nás v Lovemusic věříme, že všechno je možné a tak není divu, že Dafné se na svět dostala hlavně díky nadšení pro módu a módní doplňky. Katka Pletichová, zakladatelka firmy, tehdy ještě ani neuměla šít. Po absolvování svého prvního kurzu si navrhla a ušila první kabelku. Bylo to přesně před pěti lety 10. února 2011. A snad i proto, že si ji Káťa navrhla pro sebe, přesně podle svých představ o praktičnosti a originalitě, stala se brzy jednou z vašich nejoblíbenějších a nejkupovanějších kabelek. Po celé České republice tak zdobí více než 2400 ramen.


Jako každé správné miminko, potřebovala taky jméno. A když kabelku navrhuje krásná žena, pro další úžasné ženy nemůže nést jiné jméno než Dafné. Dafné byla řecká nymfa, dcera říčního boha Péneia. Po zásahu šípu Erota se do ní zamiloval i řecký bůh Apollon. Ona mu ale unikala. Nakonec, aby se vyhnula jeho svodům, nechala se proměnit od svého otce ve vavřínový strom. Právě na její památku nosil Apollon vavřínový věnec. 


Puberta a dospívání 

I když první kabelka byla z červené látky, klopa ozdobená látkovým knoflíkem, během let i ona prošla postupným vývojem. Za tu dobu vystřídala více něž 202 módních vzorů, látku na popruh a část kabelky vyměnila za pevnou koženku hnědé a černé barvy. Jedná se o crossbody kabelku, ale dá se nosit i na jednom rameni. Kromě toho, že je Dafné skvěle praktická – vejde se do ní formát A4 – hodí se opravdu ke každé příležitosti. Dá se vzít nejen do školy na přednášku, ale taky jen tak na procházky nebo večer na párty. Ačkoliv jsme si mysleli, že se bude líbit hlavně mladým slečnám, kabelku si rychle oblíbily i jejich maminky. U těch nejvíc zafungovala kabelka s černobílými puntíky. Tenhle motiv si vůbec zamilovalo více než 115 z vás. 

Kromě toho se nám podařilo vystopovat i skalní fanynky, které mají doma Dafné hned několik, ke každé příležitosti. Jen naše „obchoďačka“ Verča ji má doma ve skříni rovnou v sedmi provedeních. Vzhledem k tomu, že je se svými rozměry 31x26x5cm (délka x šířka x hloubka) opravdu velmi praktická, nechce ji Verča sundat z ramene a tak jen podle příležitosti mění vzory. Přední část je totiž tvořena krásnými módními látkami, které vybíráme a nakupujeme vždy podle posledních trendů. 


Kabelka cestovatelka 

Za pět let, co se kabelce na českém trhu více než daří, se podívala taky do světa. S našimi zákaznicemi vycestovala do Pekingu, Říma, Moskvy, Berlína i Londýna. Naposledy s ní naši kamarádi stopaři projeli Mongolskem. My sami jsme ji vzali do Norska. Je tedy praktická i na výlety. Slušet vám bude na každé cestě. Mimochodem velké úspěchy slavila také na trzích v Německu, kde si na kvalitu opravdu potrpí.

 


Mini Dafné 

Vzhledem k tomu, že byl o kabelku opravdu velký zájem a slečny si ji chtěli brát třeba i k šatům a večer do klubů, trochu jsme naši Dafné zmenšili. Vznikla tak krásná stylová kabelka Mini Dafné, do které se na večer vejde vše, co každá žena potřebuje. 

Dafné 2.0 

A protože naše Dafné stále roste a vyvíjí se, připravujeme v čas jejích pátých narozenin taky novou verzi, která bude obohacena o zip pod nepravidelnou klopou. Reagujeme tak na přání dam z větších měst, které si potrpí taky na větší bezpečnost. 

Kabelku Dafné 2.0 uvedeme 10. února v den jejích narozenin.

Kabelka Dafné tak není jen obyčejnou kabelkou, ale i kámoškou pro každou příležitost. Za pět let její existence s vámi prožila spoustu věcí. My v Lovemusic jsme ji vyvinuli a vyrobili s láskou a nadšením, v duchu myšlenky, že všechno je možné. Jsme moc rádi, že se nám jejím prostřednictvím daří šířit trochu toho nadšení i českého umu mezi vás. Kabelky stále vyrábíme sami v České republice a sami je ve firmě nosíme. Prodáváme tak to, co milujeme :-) 

A co vy máte nějaký příběh se svojí Dafné? Nebo jste skalními fanoušky a máte jich ve skříni víc? Napište nám svůj příběh na pr@lovemusic.cz.