Naše Lovestory

Všechno, co si dovedeš představit, je možné

Je to už nějaký ten pátek, co se začal psát příběh Lovemusic. Museli jsme ujít dlouhou cestu, abychom z obyčejného a zaměnitelného stánku na fesťáku udělali značku tvého srdce. Dodnes ukazujeme, že vše je možné a každý v sobě má kreativního ducha. Stačí chtít vytvářet svůj osud.

Přečíst si celou Lovestory

 • Léto 2008 Katka začala vyrábět úplně první náušnice, tehdy ještě pod značkou Cattychic. Byli hravé, ručně malované a s láskou vyráběné. Začali jsme je prodávat na festivalech a vám se líbily.
 • Zima 2009 Začali jsme vyrábět první trička. Motivy tvořili dohromady Zbyněk s Katkou. V první kolekci byl náš bestseller – Facefuck is watching you i návrhy od MgA. Venduly Chalánkové.
 • 9. 11. 2009 Otevřeli jsme obchod na Pekařské 17 v Brně.
 • 10.-12.6. 2010 Pořádali jsme úplně první Factory Fashion Market na Zbrojovce. Akce byla spojená s kulturním festivalem Burning beats factory party. Pamětníci na tuhle divočinu dodnes vzpomínají.
 • 1. 11. 2010  Uvedli jsme naši první kolekci nerezových šperků, které pro vás vyrábíme ve Valašském Meziříčí. Věřili jsme, že to bude hit. A nespletli jsme se.
 • 11. 4. 2011 Naše první video - Trojčata natočil Mejla Production.
 • Jaro 2011 Začali jsme vyrábět náš jediný kus nábytku – němého sluhu, co vypadá trochu jako UFO a trochu jako otvírák. Každopádně jsme se s ním dostali do mnoha designových časopisů.
 • 12. 5. 2011 Otevřeli jsme obchod v Praze na Andělu. A po roce ho zavřeli. Zkusit se má všechno.
 • 8. 11. 2011 Založili jsme a poprvé oslavili Mezinárodní den smluvních cen k výročí otevření našeho prvního obchodu v Brně.
 • 15.-19.2. 2013 Vyjeli jsme na náš první německý veletrh – Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem.
 • 1. 5. 2013 Uvedli jsme kolekce sukní s návrhářkou Janou Krčmovou.
 • 18.-20.8. 2013 Poprvé jsme vystavovali na veletrhu Styl a Kabo. Dokonce jsme tam založili celou novou sekci Fresh Fashion pro mladé návrháře, obstarali DJ a koktejlový bar. Uvedli jsme tam naši první a poslední ucelenou kolekci oblečení Dreamy Chase, kteoru navrhla Jana Krčmová a Berta Zachrlová. Předváděla se na velkém přehlídkovém molu. Bylo to krásné. Ale uvědomili jsme si, že skrz oblečení naše cesta nevede.
 • Zima 2014 Uvedli jsme velkou kabelku Amélii. Katka zkrátka potřebovala tašku, co se dá pověsit na kočárek a vejde se tam všechno pro ní i pro Filípka.
 • Jaro 2015 Uvedli jsme kolekci Doba vinylová. Aneb vinyl, kam se podíváš. Parádně nám ji nafotil Matouš Vinš a zapózovala herečka Bára Goldmannová.
 • Léto 2016 Rozhodli jsme se, že si ponecháme v nabídce jen to nejlepší z našich šperků, tašek a vinylových diářů. Na víc nemáme sil. A chceme, abyste nám rozuměli. Vyrábíme šperky a kabelky, v Česku, s láskou, s ideály. 
  Katka se začala profesionálně věnovat focení - produktové foto, fotky z akcí. Všechny fotky, co najdete na našich stránkách, nafotila Katka.
 • 21. 3. 2017 Přesunujeme se na novou adresu - Lidická 77, Brno. A bude to tam žít!
 • 13. 5. 2017 Jsme ve dvoře na Lidické 77 uskutečnili první Dobrou Karmu - bleší trh, kde co je pro jednoho odpad, může být pro jiného poklad. Od září se Dobrá Karma koná pravidelně každou první sobotu v měsíci v Tržnici Brno na Zelném trhu
 • Červen 2017 Zbyněk se stal manažerem kapely Fred Madison, které pomáhá na cestě vzhůru
 • Květen 2018 Uvádíme na trh novou kabelku Harmonia
 • Červenec 2018 Už počtvrté vyrábíme na zakázku náušnice pro Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech
 • Srpen 2018 Uvádíme na trh krásnou ledvinku. Její podoba vychází z ikonického tvaru klopy naší kabelky Dafné.
 • Květen 2020 Spustili jsme internetové rádio Lovemusic, rádio tvého srdce
 • Říjen 2018 Naší modelkou se stala zpěvačka Kaczi, dodáváme náušnice pro Tomáše Kluse

LoveStory

Příběh Lovemusic

Na začátku byla láska a taky chuť něco tvořit. Začínali jsme v roce 2008 jako partnerská dvojice Zbyněk Hanko a Katka Pletichová. S nadšením do podnikání a plným autem věcí od návrhářů jsme jezdili po festivalech. Tím vzniklo propojení Love a Music. Otevřeli jsme první obchod v Brně a prodávali, co se nám líbilo. Jenže prodávat cizí výrobky je sice hezké, ale probudit svoji vlastní kreativitu je ještě hezčí. 

Neplánovali jsmei, že bychom mohli tvořit módu, ale pod vlivem okolností a příležitostí jsme v sobě probudili svou kreativní část a začali spolu tvořit. Přes první malované náušnice jsme se dostali až k potisku vlastních triček, která se skvěle prodávala. Na začátku byl vždy jen nějaký nápad nebo hláška. Mezi naše nejúspěšnější produkty se tak zařadila trička s nápisem Facefuck is watching you nebo Kill the television before it kills you. Začali jsme spolupracovat s dalšími návrháři, mezi jinými s výtvarnicí Vendulou Chalánkovou a ilustrátorem Jindřichem Janíčkem.

Zároveň jsme chtěli kolem sebe vytvořit komunitu zajímavých lidí a využít našich zkušeností s pořádáním hudebních festivalů. Proto jsme založili trhy s nezávislou módou a designem Fashion Market, kde jsme chtěli dát prostor mladým tvůrcům a nezávislým značkám. Poprvé proběhl Factory Fashion Market v brněnské Zbrojovce v roce 2010. O rok později přibyla Praha s Holešovice Fashion Marketem. Nyní pořádáme designové trhy po celé České republiky pod názvem MINT Markety. Na každém MINT Marketu najdete i Lovemusic stánek, kde se s námi můžete osobně setkat.

Ohledně designu našich výrobků jsme ušli dlouhou cestu. Při výrobě kabelek, batohů a ledvinek vycházíme z tvaru klopy naší první kabelky Dafné, kterou navrhla Katka. Držíme se hranatých tvarů, minimalistického designu a variabilní hravosti. Kabelky šijeme z koženky, protože nesouhlasíme se zvířecími velkochovy. 

Šperky vyrábíme z hypoalergenních a voděodolných materiálů, převážně z chirurgické oceli. Designy našich náušnic, náhrdelníků, náramků i tělových šperků jsou čisté, geometrické, minimalistické a nadčasové. Snadno se kombinují s celkovým outfitem, který stylově podtrhnou.

S názvem naší značky Lovemusic se nejvíc pojí výrobky, které vyrábíme z recyklovaných vinylových desek. Každý náš zápisník, diář, náušnice nebo hodiny tak v sobě mají doslova hudbu i jedinečný příběh.

Naší hlavní návrhářkou je Barbora Španihelová, která vytváří nové kabelky a šperky ve spolupráci s Katkou a naší švadlenou Sabinou Macháčkovou. O prodej a eshop se stará skvělá Bára Nevímová.

Mezi naše další aktivity patří pravidelné bleší trhy Dobrá karma, hudebně-environmentální festival Envirofest a Rádio Lovemusic.

Proč to děláme?

Protože věříme, že vše je možné. Nemáme žádné umělecké školy, nejsme vystudovaní návrháři, ale vždy jsme všechno dělali naplno, s nadšením a hlavně srdcem. Ačkoliv nás mnozí odrazovali a tvrdili, že takto to nepůjde, my vždy věřili, že každý v sobě může objevit tvůrce. Naší cestou je, věci prostě udělat a pak se poučit. Tak se nám povedlo vybudovat oblíbenou módní značku, která v současnosti uživí nejen nás, ale také další tvůrčí mladé lidi.

Pro nás jsou důležité hodnoty jako přátelství, férovost, láska, kreativita, spolupráce, osobitost, otevřenost, inovace a hlavně svoboda nejen v tvorbě, ale také v životě.

Je nám vlastní pozitivní přístup k životu, optimismus a společná síla, že vše zvládneme. Máme za sebou podnikatelský start na začátku hospodářské krize, rozvod, těžké covidové časy, ale stále držíme spolu. Věříme, že láska všechno vyléčí. Věříme, že každý může dělat práci, kterou miluje. Cítíme, že kreativita dává křídla. Milujeme život a milujeme lidi. Vytváříme nové výrobky s láskou, lokálně a co nejvíce udržitelně. Jsme vděční všem našim zákazníkům, že se s nimi můžeme podělit o kousek sebe, který jsme přetavili do krásného výrobku.. Bez vás by to nešlo.

7

hodnot značky Lovemusic

 • Náš příběh LoveStory

  • Na začátku byla láska a taky chuť něco tvořit. Začínali jsme v roce 2008 jako partnerská dvojice Zbyněk Hanko a Katka Pletichová. S nadšením do podnikání a plným autem věcí od návrhářů jsme jezdili po festivalech. Tím vzniklo propojení Love a Music. Otevřeli jsme první obchod v Brně a prodávali, co se nám líbilo. Jenže prodávat cizí výrobky je sice hezké, ale probudit svoji vlastní kreativitu je ještě hezčí. 

Lovemusic tým

Kdo všechno aktuálně píše příběh Lovemusic - značky tvého srdce
 • Zbyněk Hanko
 • Kateřina Pletichová
 • Karolína Krejčí

Poslední články z našeho Loveblogu

Rozhovor se zakladatelkou Ne hladu: I ve zdravém jídelníčku si můžete dát koblihu

Veroniko ty jsi nutriční terapeutka. Můžeš nám vysvětlit, jaký je rozdíl mezi nutričním terapeutem a výživovým poradcem?Výživové poradenství je volná živnost, což v praxi vypadá... Číst více

Tipy na svatební dary a nápady na zakázkovou výrobu pro svatebčany

TÝM ŽENICHA Rozlučka se svobodou je jednou z tradic, kterou si nechá ujít jen málokdo. Vyrážíte na tour po barech se ženichem? Nebo mu dáte zabrat při velké tajné výpravě... Číst více

Hromada zajímavých festivalů, které stihnete ještě letos v létě

29. 7. – 6. 8. JIRÁSKŮV HRONOV (VYZKOUŠENO) Nejstarší divadelní festival ochotnického divadla v Evropě letos slaví už 92 let existence. Odehrává se ve východočeském Hronově –... Číst více

7 stylových nezbytností, které si sbalit na letní výlet

Ledvinka Tak samozřejmě, tady si hned přihřejeme polívčičku, protože my už víme, že ledvinka je nejlepší kámoš na cesty. Co vám totiž slibuje? Že budete mít všechny maličkosti... Číst více

8 důvodů, proč si vybrat gramofonový diář od Lovemusic

Naše gramofonové diáře mají spoustu výhod aneb osm důvodů, proč si vybrat náš gramofonový diář: 1. Jinde takové nenajdete. Vážně. Diáře a zápisníky z gramofonových desek... Číst více

Chcete slevu 26 %? Přinášíme vám návod, jak na to

Vážíme si toho, že celých těch 13 let jste s námi. Proto vás chceme odměnit dárkem, jaký se neodmítá – velkou slevou. Nebude to ale zadarmo. Přeci jen – ti, kdo slaví... Číst více

Budeme si psát?

Chcete se dovědět něco nového, možná něco o tom, co chystáme nebo co právě děláme? Ať už to bude nová kabelka nebo třeba festival, pozvánka na MINT market nebo k nám do obchodu na kus řeči, a samozřejmě taky informace o výprodejích nebo akčních cenách, můžete to vědět první. Jednou za 14 dní Vám pošleme novinky, články a tipy. Co vy na to? Chcete? Nemusíte nám upsat duši, stačí jen zadat Váš e-mail.